Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Silnik 2.5 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Audi A6 C5 Avant 2.5 TDI 180KM 132kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duży komfort podróżowania.
Zawieszenie
Układ elektryczny
W mojej kilkudziesięcioletniej przygodzie z autami nie miałem tak awaryjnego samochodu. Marka audi zdecydowanie przereklamowana. Gdyby nie design A6 rozstałbym się z nim dużo wcześniej. Eksploatacja tego samochodu to pasmo niekończących się awarii. Nigdy nie jesteśmy pewni czy auto nas nie zawiedzie. Po sprzedaniu odczułem wyraźną ulgę. Eksploatuje od 6 m-cy inny mniej rozreklamowany samochód (nie podam marki żeby nie zostać posądzony o reklamę.Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości pracuję od 25 lat w branży motoryzacyjnej (ASO)
Silnik dynamiczny, niestety to jedyne plusy tej jednostki napędowej,Duże koszty eksploatacji(wymiana wałków rozrządu, turbo,wtryskiwacza paliwa,elektrozaworów, świec żarowych i wielu innych drobniejszych części zamiennych)Wymiana rozrządu - masakra, firma mogłaby wziąć przykład z innych i zastosować łańcuch zamiast paska.
Tiptronic - doskonała skrzynia biegów, ale to zasługa firmy Porsche od której pochodzi
Niekończące się naprawy - wahacze, tuleje, amortyzatory,wycieki oleju z przekładni kierowniczej, elastyczne przewody hamulcowe (pęknięcia)Zawieszenie dobrze radzi sobie z naszymi drogami ale niestety kosztem awarii
Podwójny parktronic przód -tył doskonale sobie radzi z dość dużym autem
Wszystko na swoim miejscu, dobrze zaplanowane
Sprawnie działająca wentylacja i klimatyzacja
Bardzo dużo miejsca dla podróżujących
Mogłoby być lepiej. Silnik diesla dostarcza wiele hałasu.
Bardzo wysokie koszty przeglądów/napraw.Żeby je chociaż trochę obniżyć warto stosować zamienniki(niższa jakość)
Cena niewspółmiernie wysoka w porównaniu do oferowanej jakości. Marka bardzo popularna (raporty TUV robią swoje)
Ciągle coś się psuło Awarie zamków przednich drzwi (blokada zamka brak możliwości otworzenia drzwi z zewnątrz i wewnątrz). serwis zaproponował wymianę za astronomiczna kwotę.Z pomocą przyszło forum audi polska.Po rozebraniu zamków odłączyłem blokadę drzwi, pomogło. Zimą problemy z otwieraniem i zamknięciem drzwi (zamarzanie zamków w części pod tapicerką)
tak jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 180KM 132kW [l/100km]