Ocena kierowcy - Audi A6 C5 S6 Avant

Nihoo, 7 lat temu
Silnik 4.2 V8 340KM 250kW
Rok produkcji 2000
Audi A6 C5 S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Quattro to jest TO! Wjedzie wszędzie i zewsząd wyjedzie.
Silnik : Napinacz łańcucha wałka rozrządu
Silnik : Sprzęgło hydrokinetyczne
Układ elektryczny : Przetwornica Xenon
Świetne auto, sprawia olbrzymią radość z jazdy, jest bardzo wygodne ale niestety koszty utrzymania tego auta są powalające i to mówię już o ilościach napraw i ich cenach.
Bajeczny dźwięk który nigdy się nie nudzi, super przyspieszenie ale niestety nie bezawaryjny, Ma kilka wad w tym usterkowe napinacze łańcucha wałka rozrządu.
Tiptronic - nie należy się go bać. Skrzynia naprawdę dobra, płynnie oraz szybko zmieniająca biegi i nie szarpiąca o ile się o nią odpowiednio zadba. Polecam zaciągnąć ręczny zamiast zostawiać na "P".
Świetnie się trzyma jezdni, jest sztywne ale nie nadmiernie, bardzo precyzyjne i przyjemne. Nie miałem z tym większych problemów poza tym że jest niski ale taki urok tego auta :)
Bardzo łatwo wyczuć granicę auta przy parkowaniu, widoczność jest dostateczna. Jedyne do czego mogę się przyczepić to do wyraźnej martwej strefy lusterek wstecznych. Raz prawie rozjechałem sąsiada cofając a drugim razem wjechałaby we mnie Skoda. Szczęśliwie nic się jeszcze nie stało :)
Recaro są mega wygodne. Jak się nie przyzwyczaiło lub jest się otyłym to może być problem ze wsiadaniem gdyż siedzi się dość nisko. Pozycja za kierownicą jest optymalna. Nic mi nie przeszkadza i nie wiem co mógłbym poprawić.
Nie mam się do czego przyczepić. Klimatyzacja jeśli zadbana to działa świetnie. Szybko zaczyna chłodzić, w trybie automatycznym radzi sobie tak jak powinna.
Miejsca za kierownicą jak i na miejscach z tyłu jest bardzo dużo. Bagażnik po rozłożeniu może spokojnie służyć za łóżko dla dwojga. Przy wzroście 183cm mogłem się rozprostować i nic mi nie dokuczało.
Jest dobrze choć mogłoby być lepiej. Dźwięk auta jest cudowny i fajnie że go słychać ale w dłuższych trasach może stać się to uciążliwe szczególnie dla pasażerów na tylnej kanapie.
Na benzynie w trasie z teściami przy wyłączeniu wszystkiego i jeździe za TIRem zszedłem nawet do 10,2l/100km. Mam raczej bardzo ciężką nogę i bywało że palił 32l/100km :)
20-25tys (w trakcie wystawiania opinii) za takie auto to śmieszna kwota. Ciężko o lepsze auto w tej cenie ale trzeba zaznaczyć że to auto jest strasznie drogie w utrzymaniu.
Przetwornice xenon jedną już wymieniłem a druga zaczęła niedawno odpalać się dopiero za którymś razem. W podłokietniku zatrzask potrafi się połamać przy zamykaniu. Przewody chłodzenia potrafią pęknąć (znajomy który posiada takie samo auto też musiał wymieniać przewody).
Sprzęgło hydrokinetyczne, napinacz łańcucha wałka rozrządu, uszczelka pod deklem. Jak tylko zauważycie falowanie obrotów przy postoju i wolnych obrotach to czym prędzej gnajcie do mechanika! Ja nie pognałem i pół silnika było do wymiany.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 340KM 250kW [l/100km]

18,4