Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Domino, 13 lat temu
Silnik 2.8 V6 193KM 142kW
Rok produkcji 1998
Audi A6 C5 Sedan 2.8 V6 193KM 142kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Przede wszystkim niskie spalanie,wygoda,bezawaryjność.Zdecydowanie kupię jeszcze jedno,takie same,w tej samej budzie tylko młodsze.
Zawieszenie : Końcówki drążka nie wytrzymują polskich dróg
Silnik : Wada fabryczna-przecieki oleju z pod pokrywy zaworów
Gdyby nie polskie drogi byłoby DOSKONALE.
Silnik na benzynie ok, spalanie na trasie wyszło 8l./100 km przy prędkościach 100-130km/h, natomiast na gazie 10,8l./100km.W mieście 16l.benzyny i 17l. gazu.Auto w momencie zakupu miało na liczniku 160000km przebiegu-nie gwarantuję, ale przez 2 lata wymieniłem napinacz paska i totalnie nic więcej, oprócz oleju i filtra.
Skrzynia biegów była ok, ale kiedy trzymałem dociśnięty drążek zmiany biegów odczuwało się drgania.
Niestety na naszych drogach wymiana końcówek drążka kierowniczego nie starcza na dłużej niż 6 m-cy przy lepszej jakości (160zł sztuka) a zamienniki (25zł sztuka) na 2 m-ce plus koszt wymiany i zbieżności (ok 100zł).Wymieniłem cztery razy przez 2 lata potem nie chciało mi się,ale po wymianie wszystko idealnie.Wymieniłem też łączniki stabilizatora,kupiłem najtańszy (20zł)i wystarczył na 2 lata. Zawieszenie tylne było ok do momentu załadowania bagażnika na max plus komplet 5 osób i zrobieniu 4500 km amortyzatory padły.
Widoczność przód bardzo dobrze natomiast na tył najlepiej zamontować kamerę zamiast czujników i wtedy jest idealnie.
Wszystko to co potrzebne na swoim miejscu,nie ma zbędnych elementów, jedyny mankament to przyciski temperatury klimatyzacji-zdecydowanie odwracają uwagę w czasie jazdy.
Ogrzewanie ok, klima ok, zmieniłbym na pokrętła przyciski od temperatury,bo odwracają uwagę w czasie jazdy.
Po prostu idealnie.4 osoby to wygoda i komfort luksusowy w skórze.5 osób podróżuje w bardzo dobrych warunkach.Na długie i krótkie trasy idealnie.Kiedyś to było auto dla prezesa firmy.Audi dawało gwarancję na skórę na 12 lat!
Cichuteńko.Silnika prawie nie słychać nawet przy 5000 obr/min.
Przy pojemności 2,8 i wadze 1600 kg? Na trasie gazu spalił 10,8-13l/100km,natomiast w mieście 13-17l/100km.Podróżowały z reguły 2 osoby z podręcznym bagażem.Z przyczepą do 1000kg nie czuć przyczepy, a ciągnąłem lawetę z autem łącznie 2100kg auto radziło sobie bardzo dobrze a spalanie na gazie to 18l/100km.Wszystko na gazie.
Wart swojej ceny nawet przy dużych przebiegach.Ja kiedy kupowałem nie wiedziałem dokładnie ile ma.Na liczniku było 160000km,ale pewnie miał o wiele więcej,jednak znając te auto z tym silnikiem mogłem kupić w ciemno.Silniki z dużą pojemnością mają długą trwałość z powodu stosunku masy auta do mocy silnika.Kiedy kupowałem był bez gazu a na samym paliwie przy tej pojemności to mało kto teraz jeździ na benzynie.Może to był oryginalny przebieg.
Wszystkie elementy wykończenia jak na tamte lata były bardzo dobrej jakości.Plastiki na konsoli nie mają prawa się ścierać tak jak w audi A4(2001-2008).Na drzwiach powłoka kauczukowa na plastikach jest łatwa do zarysowania,mankament wszystkich aut.Mieszek zmiany biegów skórzany jest nie do zniszczenia.
Nie miałem poważnych usterek, oprócz napinacza paska,kiedy rozpadł się dojechałem na akumulatorze 5 km do naprawy (350zł).Gdyby nie dziury w naszych drogach nie wymieniałbym końcówek drążka i łączników stabilizatora.

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu