Ocena kierowcy - Audi A6 C7 Allroad quattro

igor, 9 lat temu
Silnik 3.0 TDI 313KM 230kW
Rok produkcji 2013
Audi A6 C7 Allroad quattro 3.0 TDI 313KM 230kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to potęga a dźwięk w wydechu dopełnia sportowe osiągi tego wozu . W miescie utrzymuje obroty w zakresie 1,1 -1,5 tyś obrotów . W każdej chwili w ułamku sek. może nas katapultować z miejsca , że aż wbija w fotel. Ludzi którzy pierwszy raz jadą , wpadają w panikę jak to poczują , bo nie są przygotowani mentalnie że duże kombi może tak wystrzelić.
Poprzednio miałem AUDI A6 C7 AVANT 245KM DIESEL było świetne , zmieniłem gdyż chciałem mieć opcję podnoszenia którą ma w standardzie Allroad i jest świetnie , o to właśnie mi chodziło . Jak potrzebuję wjechać na wysoki krawężnik to jadę w górę , na trasie samochód jest utwardzony i nisko mknie przy drodze. 170km/h to prędkość podróżna , kiedy obrotomierz nie przekracza 2,5tyś obr. Jest cicho a spalanie utrzymuje się na szokującym poziomie 7,9 litra/100. ( czuję moc ekologi )
313KM BI-TURBO , daje radę :) Po ustawieniu oprogramowania na bardziej sportowe samochód rozpędza się 4,9s. do 100km/h , to mówi samo za siebie jakie są możliwości tego " kombi" . Silnik ten ciągnie od dołu po same niebiosa.Włączana opcja dynamic kiedy uruchamia się z wydechu dźwięk V8 to powód do ciągłej radości w podróżowaniu tym samochodem. Wadą jest to że jest ciutkę głośniejszy od zwykłego diesla oraz to jak wypala filtr DPF i samochód buczy przez pewien czas , ale za to wtedy z wydechów leci mega basowy pomruk , który też dodaje uroku.
8 biegów w standardzie i ultra szybkie przełożenia zasługują na piątkę , manetki przy kierownicy F1 dają dużo radości i korzystam z nich bez przerwy
Napęd quatro 4x4 działa jak trzeba , poprawia wyraźnie trakcję i pozwala ruszyć z miejsca gdy moment obrotowy przekracza szybko 740Nm . Układ kierowniczy chodzi świetnie , samochód jedzie tam gdzie mu każesz , nie przechyla się na boli nie łódkuje nie nurkuje , pozbawiony jest wad , które od razu czuję po wejściu do innych samochodów. Niestety przód jest ciężki i pomimo bardzo dobrego wyważenia siły fizyki , próbują ten przód wynieść z drogi. Trzeba się jednak postarać żeby tego dokonać , mam prawdopodobnie skrzywienie z PORSCHE 911
Super , jak to w kombi . Mam cztery kamery , ale to bez znaczenia . Ważne żeby była kamera z tyłu , bo inaczej będziesz miał dużo stresów . Park tronik obowiązkowy inaczej nie da się eksploatować tego samochodu.
Znakomita , najlepsza na świecie . nie spotkałem drugiego samochodu , który miałby tak logiczną i przyjazna obsługę wnętrza .
Świetnie chłodzi , świetnie grzeje ( ma w standardzie dogrzewanie silnika ). Niespotykaną i bardzo fajną opcją jest podgrzewanie foteli. Niespotykaną , gdyż to podgrzewanie włączam na całą zimę i nie bawię się codziennie przyciskami . Audi jako jedyny producent , stosuje termostat , dlatego fotel sam się wyłącza utrzymując cały czas zadaną temperaturę. Świetne to jest ! Polecam
Z przodu rewelacja , z tyłu słabiej ale dobrze z plusem. Mniej miejsca na pewno niż z skodzie superb. Bagażnik bardzo duży i foremny. Elektrycznie otwierana klapa przesuwa w górę roletę co ułatwia załadunek , a w trakcie zamykania , zasuwa roletę , świetny patent.
Jest bardzo dobrze , ale nie doskonale . Zawsze chciało by się żeby było ciszej przy dużych prędkościach. W audi najważniejsze jest że silnik nie przeszkadza , zasadniczo zupełnie go nie słychać jak jedziemy , a po zatrzymaniu gaśnie zatem na postoju nie przeszkadza.
Jeśli chodzi o spalanie , to jestem w szoku . Rano jadąc do pracy w mieście przy umiarkowanym ruchu , nie śpiesząc się na czerwone światła potrafi pokazywać mi 5,9 l/100km . Ogólnie jeżdżąc po mieście trzymam się średniej 8,7l/100. Jak dobrze pojeżdżę nie przekraczam 10l ! Bardzo ekonomiczne auto , ale podkreślam że oprogramowanie jest zmodyfikowane. Serwis Audi , muszę to pochwalić , że schodzi powoli na naszą planetę . Za ostatni serwis zapłaciłem ludzkie pieniądze . 1200zł za duży przegląd co 30tyś km jest do przyjęcia .
Samochód jest koszmarnie drogi w zakupie , to jest fakt , ale z drugiej strony Audi sprzedaje nam najlepszy samochód na świecie. Jego świetność polega na największej możliwej uniwersalności auta. Dla mnie , ten samochód jest i ładny i duży i bardzo szybki , zwrotny , i troszkę terenowy oraz śniegowy . Ma super wygodne sportowe fotele a na zegary można potrzeć wiecznie i sienie nudzi . Zastanawiam się co jak kupię następnego po tym samochodzie , to będzie zagwozdka .:)
To jest moje czwarte AUDI i w żadnym nic się nic nie popsuło
ZERO USTEREK . Może mam farta , ale po prostu mam spokój

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI 313KM 230kW [l/100km]