Ocena kierowcy - Audi A6 C8 Limousine

Mario, 4 lata temu
Silnik 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2019
Audi A6 C8 Limousine 2.0 40 TDI 204KM 150kW od 2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Ma moc, jedzie szybko jak i wolno, mega elastyczny, cichy, robi 4.5l/100km w spokojnej trasie do 110km/h.
Duży komfort, dużo miejsca z przdu i z tyłu. Ładna sylwetka, ale bez rewolucji. To ewolucja modelu poprzedniego, ale takie było zamierzenie. Standardowe AUDI Sound System poniżej oczekiwań. Do 170km/h cicho, później słychać szumy powietrza, spodziewałem się lepszego efektu, pomimo dokupienia szyb dźwiękoszczelnych. Silnika praktycznie nie słychać, przy 200km/h ma obroty 2300/min. Mulitmedia, pomimo tego, że prezentowane w ekranach wysokich rozdzielczości - wciąż trochę niedoprecowane pod kątem funkcji użytkowych. Standardowo dostarczone opony BRIDGESTONE - w moim odczuciu głośne, tutaj taki samochód dużo traci. Telefon samochodowy LTE - działa bardzo dobrze. Uwaga - systemu MMI nie podłączymy do WiFi, musimy kupić kartę SIM z Internetem, albo podłączyć swój telefon poprzez "kopiowanie karty SIM" - działa to dobrze. System telefonu korzysta z naszej karty SIM, odłączając nasz telefon, wykorzystując telefon w samochodzie. Światłą MATRIX - mocne OK ale bez rewelacji. W wersji klima standard 2 strefy - nie ma schowka chłodzonego. Silnik cichy do prędkości maksymalnej.
Te 204 konie mechaniczne to minimalne akceptowalne minimum w tym samochodzie. Skrzynia ładnie przełącza i szybko. Spalanie nie rośnie za bardzo przy dynamicznej jeździe w trasie (było 6.9l/100km przy MAX trasa 1000km).
Ładnie zestopniowane DSG, jak na DIESEL, przełącza szybko i sprawnie, płynnie, komfortowo, bez żadych szarpnięć.
Samochód jest bardzo sztywny i przez to dobrze się prowadzi, czasem jednak trochę zakołysze, przy różnych prędkościach. Prawdowpodobnie to komromis, może jednak felgi 19' albo inne opny temat by rozwiązały.
Wszystko OK, to A6 po ewolucji, nie rewolucji. Wersja SPORT ładnie wygląda, innych nie widziałem.
Szerokie słupki trochę blokują, ale coś za coś. Kamera 360 stopni nie włącza się tak sprytnie jak mogłąby.
Wszystko pod ręką i w zasięgu. Elektryczna regulacja foteli daje duże możliwości, fotele sportowe wygodne, brak zmęczenia przy trasie 1000km. Dużo miejsca w środku, przednia szyba mocno odsunięta do przodu.
Wszystko OK. Pomimo klimatyzacji dwustrefowej - pełny komfort, nic więcej nie potrzeba. Żaden z pasażerów nie prosił o zmianę ustawienia temperatury po domyślnym ustawieniu. W zimie - jeszcze nie wiem. W upały - wszystko OK. Pakietu zimowego nie brałem, bo w dieslu jest nagrzewnica elektryczna, wziąłęm kierownicę elektryczną, bo przy tych tabletach na desce, w rękawiczkach nic nie ponaciskamy raczej.
Dużo konkretnego miejsca w środku oraz nad głową. Pod tym kątem - rewelacja w tej klasie.
Jest dobrze, ale spodziewałem się lepiej. Od 160km/h słychać szum powietrza przy drzwiach na uszczelkach lub lusterkach.
Małe spalanie w różnych warunkach. Reszta do oceny po dłuższym czasie. Ze wstępnych szacunków wynika, że po 2500km przebiegu ubytek oleju żadny.
Za tę cenę, kilka szczegółow powinno być bardziej dopracowanych (lepszy dźwięk w AUDI SOUND system, lepsze ciche opony w takim samochodzie, chłodzony schowek, tylna kamera nie powinna się brudzić przy deszczu).
Wszystko OK.
Brak