Ocena kierowcy - Audi A7 I A7 Sportback

Rafał, 4 lata temu
Silnik 3.0 TDI 313KM 230kW
Rok produkcji 2012
Audi A7 I A7 Sportback 3.0 TDI 313KM 230kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Samochod nie sprawia problemow wykorzystywany rodzinnie glownie krotkie odcinki czasami trasa. Komfort podczas duzych predkosci autostradowych jest przeogromny. Wszystkie funkcje z wyposazenia w pelni sprawne 200tys przebiegu a na przyciskach tapicerce brak sladow zuzycia auto z polskiego salonu jestem drugim wlascicielem. Eksploatacja biorac pod uwage osiagi i klase auta bardzo tania. Do tego jeszcze realne zuzycie paliwa 8L sprawia ze auto jest tansze w utrzymaniu niz C klasa przynajmniej w moim przypadku.
Osiagniety kompromis miedzy spalaniem a osiagami
Dwusprzeglowa daje rade przy wyprzedzaniu szybko na sport i sie nie boisz ze nie zdazysz. Oczywiscie w granicach rozsadku
Opony 265/35/20 i tu nie mozna oszczedzac. Przesiadajac sie ze starszych aut czuc postep mozna trzymac kierownice jednym palcem dzieki temu odczuwa sie taka lekkosc w jezdzie
U mnie zabezpieczona ceramika i nic sie nie dzieje woda po szybie sama splywa jak po woskowaniu.
Widocznosc dobra ale nie bardzodobra ale sa kamery u mnie tyl i przod
Wszystko na swoim miejscu intuicyjna obsluga.
Fajna sprawa ze mimo nagrzanego auta po odpaleniu mozna ustawic tak aby nawiew nie dzialal na pelnej mocy.
Myslalem ze z tylu bedzie problem z wysokoscia ale jestok nikt sie nie skarżył
200km/h aktywny tempomat asystent lini i spokojna rozmowa z pasażerami jedynie slychac szum opon.
Tu jest zaskoczenie o ktorym mowilem oczywiscie na plus dla a7 utrzymanie jak a 6 a komfort lepszy. Z zamiennikami nie ma co kombinowac tarcze przednie oryginal a ostra jazda gaz hamulec przez kilkanascie minut i potrafia sie zrobic czerwone raz mi sie zdarzylo.
Jakosc spasowanie i detale nie mam zastrzeżeń nawet muzyka rozkrecona na max i grajacy subwofer nie powoduje nieporzadanych odglosow w srodku na z wyjatkiem drgania tylnej polki nabagarzniku jest z dwoch czesci.
Awaria aktywnych wydechow dostala sie tam woda i swoje zrobila
Brak jak narazie powaznych usterek auto bezawaryjne

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI 313KM 230kW [l/100km]

11,0