Ocena kierowcy - Audi A7 II Sportback

Maar79, 8 miesięcy temu
Silnik 2.0 45 TFSI 265KM 195kW
Rok produkcji 2023
Audi A7 II Sportback 2.0 45 TFSI 265KM 195kW od 2020 - Oceń swoje auto
Auto ogólnie świetne. Jazda nim to czysty relaks szczególnie z Bangiem oraz dodatkowym pakietem oświetlenia Ambient .Fotele s-linowe też spoko
Silnik o dziwo radzi sobie bardzo dobrze z tym autem. Moc jak dla mnie jest optymalna do jazdy w obecnych czasach. Potrafi wcisnąć w fotel gdy potrzeba i być bardzo oszczędnym. Trasa 3500km za granicę i jazda bez więkazych szaleństw to 7 litrów u mnie więc rewelacja. "Gęste" miasto lub bardzo dynamiczna jazda to inna sprawa. 15-16 litrów nie będzie zaskoczeniem....Dopłacanie 90 tys w tym akcyzy do silnika 3.0 bym kwestionował. To chyba bez sensu przy wszystkich ograniczeniach drogowych.
Skrzynia zmienia biegi szybko i mało zauważalnie aczkolwiek jest małe zawachanie po wciśnięciu gazu w podłogę. Trochę mnjejsze niż w diealach ale jest.
Trzyma się drogi bardzo dobrze. Sportowe zawieszenie sztywne ale też w miarę komfortowe. Tak ma być poprostu.
No coż to chyba już nie to samo co poprzednik ale takie mamy trendy....
Dla mnie ok
Ekrany, ekrany, ekrany.. .
Nie mogę rozgryźć działania klimy....
Dużo miejsca z przodu i z tyłu jak na takie auto. Bagażnik też spory
Byłoby idealnie z podwójnymi szybami. Ja mam bez i na deszczu i dużym wietrze odczuwa się przy większych prędkościach szumy powietrza ale wtedy włączam Banga i jest ok.... W trasie do Chorwacji i dobrej pogodzie na autostradzie odczuwalny tylko lekki przyjemny szum.
Zobaczymy.....
Cena za wysoka jak zresztą większości aut obecnie
Auto ma 5 tys przebiegu. W tym okresie (raz na dużym deszczu) pojawiła dwukrotnie się usterka świateł adaptacyjnych która zniknęła po przetarciu przedniej szyby.
Za wcześnie by coś powiedzieć

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 45 TFSI 265KM 195kW [l/100km]

10,8