Ocena kierowcy - Audi A7 II Sportback

Rok produkcji 2018
Audi A7 II Sportback 3.0 55 TFSI 340KM 250kW od 2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Kupiłem to auto jak miało 40000km jeszcze na gwarancji. Ogólnie lubię nim jeździć podoba mi się jest wygodne, fajnie przyspiesza spalanie 12,5l/100km wiec jest Ok. Ale w tych 80000km które przejechałem miałem 3 awarie. 1. Termostat 2. Alternator 3. Dziś się zepsuła więc jeszcze nie wiem co. Denerwuje mnie trzeszcząca deska rozdzielcza, ale to wada tych aut. Gwarancja ich nie uznaje. W serwisie mówią że to wady wieku dziecięcego i lepiej omijać modele z pierwszych lat produkcji. Poza tym serwisy też chyba nie są najlepsze. Mimo że ASO to np. zdarzają się takie błędy jak niedokręcone osłony filtrów, źle zapięte przewody itp. Auta niemieckie to już nie te auta co kiedyś. Ogólnie gdy skończyła mi się gwarancja i czekałem na polisę „ubezpieczenie kosztów naprawy” bałem się jeździć tym autem
Silnik miły, dynamiczny ekonomiczny bo pali 12,5l/100km ale ma awarie.
Na razie bez problemów ale już coś zaczyna szarpać także nie wiem co będzie za chwile.
Na tą chwile bez awarii pięknie się trzyma jezdni, mam dobre opony także idzie jak po szynach. Na tą chwile 0 zastrzeżeń do tego elementu.
Tu niema się do czego doczepić. Ma swój styl, trochę kia go porabia ale raczej te dwa auta nie są aż tak podobne aby je mylić. Także tu same plusy.
Lubię to auto. Robię nim dużo kilometrów i nie narzekam. Wszystko zależy od ustawienia foteli. Jeśli ktoś jest właścicielem BMW serii 3 i jeździ na leżąco to … widoczność jest ograniczona do minimum
Koszty … to klasa auta premium wiec opony kosztują jakieś 1500zl/sztuka nie wyobrażam sobie kupowania tanich chińskich opon do takiego auta. Serwis cena dużego serwisu (120000km) tj 3600zl czy to dużo jak na takie auto?
Mogłoby być lepiej. Jak za auto skonfigurowane za ponad 90000€ to deska mógłby nie trzeszczeć
Z drobiazgami nie mam problemów. Więcej mam problemów z poważnymi awariami.
No tu mam o czym pisać. Regularnie co 6 miesięcy awaria

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 55 TFSI 340KM 250kW [l/100km]