Ocena kierowcy - Audi A8 D2 S8 Sedan

Dominik, 16 lat temu
Silnik 4.2 V8 340KM 250kW
Rok produkcji 1998
Audi A8 D2 S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : naped Quattro-niesamowite, przy 150 km/h wchodze w zakręty pod katem prostym,i jade jak po szynach,przy pierwszych takich jazdach myslałem że juz po mnie ale myliłem sie-rewelacja.Goniłem kiedys Subaru Impreze po zakrętach i widziałem jak przy 180 km/h Subaru przestaje sie trzymać toru jazdy-wynosi go ,a ja dalej jak przyklejony.
za taka kasę -naprawdę nr 1, nie widzę na rynku konkurencji ,za 40 tyś zł-pełny wypas.wsiadam codziennie w ten samochodzik i bez problemu moge jechać nim codziennie nawet do Paryża i z powrotem.
Torpeda,mało kto może sie przystawic na drodze,Porszawki,Beemki i Meśki no może troche ale te z AMG i to min 500 KM !
Automat Tiptronic, działa poprawnie choć na naszych fatalnych drogach czasami przy wiekszych obrotach potrafi zmienic bieg ,przeważnie przy przejeździe przez garba przy 150 km/h
Super prowadzenie, nic nie moge tu złego powiedziec.
troche do tyłu mogło by być lepiej-jak dla mnie.
jest OK.
miałem już troche bryczek ,Passat.Voyager,W 140, -Tutaj bez prównania ,najlepiej .
wygodny z przodu i z tyłu tez bardzo dobrze.
słychac tylko szum opon,naprawdę ciho.
zużycie paliwa jak na tą moc-bardzo ekonomiczne, naprawy w ASO- Taniej jak np.w Chryslerze czy MB.
w tej klasie i za takim wyposazeniem-nie ma nic lepszego.
STANDARTOWE NAPRAWY Części eksploatacyjnych-oleje,klocki,rozrząd.
Auto sprowadziłem ze Szwajcarii,było serwisowane co 15 tyś km,kupione od mojego znajomego który dbał o ten samochód,wszystko udokumentowane-zadnych powaznych napraw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 340KM 250kW [l/100km]

11,7