Ocena kierowcy - Audi A8 D2 S8 Sedan

Marcin Jaworski, 18 lat temu
Silnik 4.2 V8 360KM 265kW
Rok produkcji 2000
Audi A8 D2 S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Nie zamienię na inną markę.
Rewelacyjny,chyba każda konkurencyjna firma może pozazdrościć
Powiedziałbym b.dobra ale nie doskonała. bardzo elastyczna ale delikatna.
Jestem pod wrażeniem . Jeździłem BMW i MERCEDESEM ale tylko Audi naprawdę jeździ jak przyklejone. Zawieszenie może trochę zbyt głośne w porównaniu np. do BMW ale przyczepność i pokonywanie zakrętów to czysta przyjemność , która rekompensuje brzydkie odgłosy na nierównościach.
Jestem wysoki i widzę doskonale . Myślę że widać wszystko co trzeba.
Fatalne uszczelki pod drzwiami i w ramki okien. po za tym OK
Tu jest wszystko w pożądku . Nie odczówam zapachu klimy i nie boli mnie nos , może tylko zbyt wolno rozgrzewa się zimą ( tu plus dla mercedesa).
Wystarczająca dla mnie ( 190 cm ) i dla całej mojej 4 osobowej rodziny. BMW ciasne , Mercedes OK.
Pomijając szum uszczelek oraz pukanie zawieszenia jest cicho . Nie słychać silnika wtedy kiedy nie powinno być słychać . Przy pewnych obrotach nawet ten odgłos staje się przyjemny w połączeniu z wgniataniem w fotel ;-)
Jak na 40 zaworowego potwora QUATTRO o pojemności 4,2 L. i mocy 360 KM , 11L/100km przy normalnej jeździe między 120 - 150 km/h to chyba nie dużo. A jaka frajda z jazdy.Wolę wydać 40zł/100km i przez ponad godzinę mam lepszy ubaw niż za 40min w IMAXIE za podobną kasę.
Jak na używane auto serdecznie polecam ludziom którzy lubią komfort ,bezpieczeństwo i moc a stać ich na wydanie 60 - 70tyś zł . To auto naprawdę jeździ i daję gromadę radości.
Czujniki ABS,czytnik nawigacji,osłona silnika, to wszystko co mnie spotkało z drobiazgów.
Miernik masy powietrza,Zawieszenie ( wahacze,końcówka drążka,drążek),Przepustnice,skrzynia biegów, to co mnie spotkało z poważniejszych napraw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 360KM 265kW [l/100km]

12,2