Ocena kierowcy - Audi A8 D3 Long

Batman, 14 lat temu
Silnik 4.0 V8 TDI 275KM 202kW
Rok produkcji 2004
Audi A8 D3 Long 4.0 V8 TDI 275KM 202kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Moze to głupio zabrzmi ale najabrdziej pozytywnie zaskoczyl mnie w audi ... bagażnik , kto widział ten wie o co chodzi.
Autko dla mnie jest kwintesencja limuzyny. Płacisz duzo ale wiesz co masz.
Silniczek mojej Audiolki jest poprawiony przez firmę MTM i na hamowni wykazuję moc w granicach 330 koni czyli w zasadzie tyle samo co model 4.2 tdi. Silnik to myśle najmocniejsza strona tego samochodu. Wspaniale przyspiesza i nie ma efektu turbodziury. To była moja pierwsza przygoda z doładowanym dieslem (poza przejażdżkami Audi A4 1.9 Tdi 130 km i bmw e46 320td) i powiem szczerze wywarło to na mnie piorunujace wrażenie.
Skrzynia biegów w mojej audicy to automat z sekwencja oraz systemem DSG. Tutaj dwóch złych słów bym nie powiedział bo poprostu lepszym automatem nie jeździłem. Do tego łopatki przy kierownicy fajna zabawa bo do konca z tego korzystac nie umiałem.
Naped Quattro docenic moze kazdy kto przesiadzie sie do auta wyposazonego w takowy z innego samochodu. Genialne trzymanie drogie. Bravo dla audi za to rozwiazanie.
Chciałbym sie do czegos przyczepic ale nie potrafie. Widocznosc jak nalezy.
Autko powinno byc wzorem dla innych. Wszystko rozwiazane tak jak byc powinno. I wsiadajac poraz pierwszy od razu wiadomo gdzie czegos szukac.
I tu jeden babol. Do tej pory niemgoe dojsc do porozumienia z systemem wentylacji i nagrzewania. Nie wiem czy mam uszkodzony panel ale raczej wszystko jest w porzadku.
Tutaj znowu musze dac najwyzsza note. Wersja Long, duzo miejsca z przodu i jeszcze wiecej z tylu.
Autko doskonale wyciszone we wnetrzu.
Jezeli ktos kupuje Audi A8 z silnikiem o pojemnosci 5 matizów i spodziewa sie niskiego zużycia paliwa jest marzycielem. Fakt ze spokojna autostradowa jazda bez szalenstw na tempomacie potrafi zrobic z paliwozernej krowy w miare oszczedna limuzyne. Co do przegladow i napraw to tych drugich nie mialem dotąd zaszczytu miec ale przeglady w audi do tanch nienaleza. Stad tez ciut nizsza ocena.
Autko do tanich nei nalezy, ale za niemale pieniadze dostaje sie auto marzen.
Tu
Audi A8 D3 Long