Ocena kierowcy - Audi A8 D3 Sedan

Janusz z Londynu, 13 lat temu
Silnik 3.7 V8 280KM 206kW
Rok produkcji 2004
Audi A8 D3 Sedan 3.7 V8 280KM 206kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : awaria hamulca recznego, koszt naprawy okolo 3300 zlotych (700 funtow)
Zawieszenie : dziwne, choc na szczescie rzadko wystepujace \"piski\" przy pokonywaniu ograniczen na drogach tzw lezacych policjantow
biorac pod uwage wiek samochodu, to mysle, ze mozna dac za caloksztalt 5-. awaria hamulca recznego i mechanizmu zamykania bagaznika troche popsula radosc uzytkowania. poza tym auto sprawuje sie poprawnie. mam nadzieje, ze kiedys bedzie mnie stac na nowsze :-)
silnik V8 pracuje bez zarzutow odpowiednia moc, do duzego samochodu nie ma zadnych problemow przy wyprzedzaniu etc
skrzynia pracuje na 5-, nie wiem, czy to kwestia, ze mam samochod uzywany, czy tak jest ale przy wolnej jezdzie zmieniajac z 2 na 3 jest lekkie szarpniecie, szczegolnie przy zimnym samochodzie
uwazam, ze uklad jezdny (pneumatyczne zawieszenie) jest idealnym jak na moj gust. mam 20\" felgi z oponami 255x35x97Y Michelin Pilot. zatem niewiele zostaje juz miejsca na opone, a jednak jezdzi sie komfortowo. co prawda samochod uzywany jest w UK, a nie w Polsce gdzie jakosc drog jest znacznie lepsze, choc musze powiedziec, ze nawet na nierownosciach, dziurach auto zachowuje sie bardzo dobrze
dobra widocznosc, przy cofaniu i ogolnie parkowaniu trzeba nabrac pewnej wprawy, bo samochod jest jednak dlugi, ponad 5 metrow dlugosci. ale ogolnie widocznosc dobra
bardzo przestronny samochod, wszystko raczej dobrze zaprojektowane i umiejscowione
doskonale wentylacja, klimatyzacja dziala bardzo dobrze. ja mam w swoim aucie 4rostrefowa i wszyscy sa zadowoleni, a najbardziej maly syn, ktory moze ustawic sobie dowolna temperature
bardzo duzo miejsca na przednich siedzieniach, jak rowniez tylnych. jest to duzy, komfortowy samochod i spelnia oczekiwania.
ogolnie w samochodzie jest cicho i komfortowo. nie mniej jednak mam wrazenie, ze przy moim oknie (kierowcy) slychac dosc glosny szum. nie wiem, czy to kwestia byc moze uszczelek etc (nie znam sie, pracuje w finansach) :-), czy moze jestem troche przewrazliwiony. jednak po podwojnych szybach spodziewalem sie jeszcze troche cichszej jazdy.
jest bardzo duza roznica pomiedzy jazdem w miescie, a poza miastem. przy spokojnej jezdzie miejskiej spalanie oscyluje okolo 20-22 litry na 100km. w dluzszej trasie przy stalej predkosci okolo 140-150km/h spalanie wynosi okolo 10-11. nie jest to co prawda 4-5 litrow ropy jak w wielu malych pojazdach, ale wydaje mi sie dosc umiarkowanym biorac pod uwage silnik i ciezar samochodu.
samochod nowy jest cholernie drogi ale juz okolo dwuletni, trzyletni mozna kupic w bardzo dobrym stanie za stosunkowo mniejsze pieniadze. zdecydowanie polecam, choc trzeba sie liczyc z potencjalnymi naprawami. nie da sie porownac np z audi a4, czy nawet a6. zupelnie inny komfort jazdy.
byc moze, gdybym mial samochod od nowosci dalbym najwyzsza note. w tej chwili samochod ma 6 lat i odpukac wyglada dobrze. raczej nie ma usterek jezeli chodzi o drobiazgi.
jezeli chodzi o powazne usterki ... ostatnio mialem awarie hamulca recznego (elektryczny). niestety wysiadl i naprawa troche kosztowala, szczegolnie, ze usterka usuwana w audi. dzisiaj odstawilem auto, zeby naprawili naped do bagaznika. troche slychac lekki \"skrzyp\" od zawieszenia przy pokonywaniu roznych \"lezacych policjantow\" ale na szczescie rzadko i mam nadzieje, ze nie zmieni sie to w cos innego, co pociagnie za soba koniecznosc naprawy. ogolnie samochod sprawuje sie dobrze

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.7 V8 280KM 206kW [l/100km]

17,8