Ocena kierowcy - Audi A8 D3 Sedan

Moje A8, 15 lat temu
Silnik 4.2 V8 335KM 246kW
Rok produkcji 2004
Audi A8 D3 Sedan 4.2 V8 335KM 246kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło bo wiedziałem na co się decyduje. Tego auta nie można kupować na szybko.
Inne : Moduł sterujący wentylatorem chłodnicy.
Nie ma rzeczy idealnych i niezawodnych ale według mojej subiektywnej oceny Audi jest najbliżej ideału.
4.2 335 spisuje się świetnie w tym modelu.
Tiptronic działa rewelacyjnie. Do tej pory jeździłem samochodami z manualną skrzynią. Komfort i wygoda jaką daje ta skrzynia jest wspaniała. A jak chce się trochę pomachać biegami to zawsze można przejść na manualną zmianę.
Regulowana wysokość zawieszenia działa rewelacyjnie. Pozwala dostosować prześwit do aktualnych warunków drogowych. Dodatkowo zmniejsza przechyły nadwozia na zakrętach, podczas przyśpieszania i hamowania. Efekt jest niesamowity.
Auto jest duże wiec bez czujników parkowania mogło by być ciężko. Poza tym jest ok.
Wszystkie przyciski, gałki, pokrętła są łatwo dostępne i działają bez zarzutów.
Dwu strefowy automatyczny klimatronic, solardach, ogrzewanie postojowe webasto, podgrzewane siedzenia. Kiedy potrzeba jest ciepło, kiedy potrzeba jest chłodno. Wszystko działa rewelacyjnie.
Miejsca starczy dla każdego. Czego innego można się spodziewać po limuzynie wielkości autobusu. A w wersji L jest jeszcze o 15cm więcej.
Słychać ciszę. I przyjemny pomruk silnika przy wyprzedzaniu.
4.2 nie będzie palił mało ale jak się jeździ rozsądnie i pozwala aby Tiptronic troszczył się o wybór najlepszego przełożenia to spalanie jest całkiem przyjemne. Celowałem w 20l/100km w mieście. Jest o 5 mniej wiec jestem pozytywnie zaskoczony (spokojna jazda ale nie w trybie ślimaka).
Auto miało kilka usterek ale przy odrobinie wiedzy i chęci udało się je wyeliminować własnymi siłami.
Jest usterka w module sterującym wentylatorem chłodnicy. Ma zwarcie do masy i jak się robi wilgotno może się sam włączyć. Problemem jest to że nie steruje nim system oszczędzania energii i potrafi doszczętnie rozładować akumulator.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 335KM 246kW [l/100km]

12,3