Ocena kierowcy - Audi Allroad C5

Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi Allroad C5 2.7 V6 biturbo 250KM 184kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Bardzo uniwersalny samochód, do miasta i na trasę i w lekki teren i w góry na narty . Mam świetnie utrzymany egzemplarz za dużo wyższą niż przeciętną cenę i dzięki temu ominęły mnie na razie większe koszty związane z usterkami silnika, skrzyni, turbin, napędów , itd. itp Coraz częściej znajomi zaczepiają mnie i wypytują o to auto , mówią że im się podoba- fakt mi też nadal .
mocny, paliwożerny
automat ogólnie ok krótkie przełożenie ostatniego biegu 2500 obr i 100km/h -w wersjach a6 z tym silnikiem jest dłuższe przełożenie.
niestety miechy musiałem wszystkie wymienić, do tego przednie amortyzatory po 1000 zł za szt. Ten Pan który opowiada o miechach z aliexpresa i ich przebiegach ....- jakoś nie wierzę. mam miechy od Limaka tam też wymieniane. Żywotność miechów oceniam na 90 tys km.
Jest dość fajnie, brak mi schowków między fotelami
trochę było- jakieś czujniki w silniku - koszty umiarkowane. kłopoty z wycieraczkami szyby , kłopot z zamkiem
na razie nic poważnego oprócz zawieszenia. Bardzo ważna sprawa - mam mechanika znającego ten silnik bez tego byłbym pewnie już po większych kosztach na naprawy w ciemno.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.7 V6 biturbo 250KM 184kW [l/100km]

15,3