Ocena kierowcy - Audi Allroad C6

Właściciel, 9 lat temu
Silnik 4.2 i V8 quattro 350KM 257kW
Rok produkcji 2007
Audi Allroad C6 4.2 i V8 quattro 350KM 257kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Świetne zachowanie auta w sportowym trybie pracy skrzyni biegów.
Silnik : Poduszki pod silnikiem i wycieki oleju
Pneumatyczne zawieszenie AAS jest komfortowe, ale izoluję kierowcę od nawierzchni - ogranicza frajdę z jazdy.
B. cichy przy niskich obrotach, kręci się do 7000obr/min - wkręca się chętnie i brzmi świetnie. Kompresja 1do 13 stawia silniki FSI jako najnowocześniejsze i najwydajniejsze w klasie. Wysoki moment obrotowy - 440Nm z pojemności 4163ccm. Wydajny chiptuning -można uzyskać dodatkowe 25KM i 40Nm. Fajnie, że Audi zaproponowało sportowy tryb jazdy Sport. Auto agresywniej przyspiesza i chyba odcinka jest wyżej. Staram się nie jeździć tym autem na krótkich dystansach, żeby eliminować ryzyko odkładania się nagarów w kolektorze.
Bez relewacji ale poprawnie. Podoba mi się, że przy spokojnej jeździe szybko przerzuca na 6tkę nawet przy 80km/h i toczy się z 1700obr/min.
Nadsterowny. Komfortowy, bo 4 strefowe zaw. pneumatyczne. Prowadzenie poprawne ale nie powala na kolana (nadster w zakrętach). + ESP itp załącza się dopiero kiedy są potrzebne. Działa dużo lepiej niż w D2.
Poprawnie.
Poprawnie. Przecież to Audi!
Szyby często parują, co wymaga częstego włączania obiegu powietrza.
Byłem zaskoczony przestronnością miejsca, myślę że jest go więcej niż w A8 D2, czy W220
Aż za dobre - nie słychać V8mki na niskich obrotach.
Pali benzynę, zużywa opony, wymaga serwisu. Jak każde auto. Moim zdaniem wolnossące silniki benzynowe są najtrwalsze i najmniej problemowe.
4.2 FSI z Quattro, miejsce na walizki i dużego psa w bagażnika, można wjechać w leśną drogę z przekonaniem, że się z niej wyjedzie niezależnie od pogody. Po chiptuningu na autostradzie też nie ma wstydu. Miałem brać W164 500, albo Cayenne S, ale jednak wybrałem to auto - jest 250kg lżejsze, szybsze i równie praktyczne.
Uszkodzony (trzeszczący) głośnik w lewych drzwiach. Elementy eksploatacyjne zawieszenia -drążki, końcóki itp.
Poduszki pod silnikiem - sparciałe. Przeciek z tyłu silnika - nie widać skąd i nie widać ubytku oleju, więc na razie jeżdźę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 i V8 quattro 350KM 257kW [l/100km]

16,8