Ocena kierowcy - Audi Q7 II SUV Facelifting

Silnik 3.0 45 TDI 231KM 170kW
Rok produkcji 2020
Audi Q7 II SUV Facelifting  3.0 45 TDI 231KM 170kW od 2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Ogólnie dobrze, świetny samochód. Wcześniej jeździłem BMW 5 xDrive więc też takiego przeskoku nie było - premium Jeśli ktoś nie rozumie różnicy to znaczy, że nie miał porównania:) Nie jestem zblazowany, takie są moje subiektywne odczucia. Mamy też nowego Peugeota 5008 GT Pack, kosztował 214 tys - ma wszystko niby, zupełnie inna jakość, niby tylko szczegóły, ale jak się przesiadam z jednego do drugiego to za każdym razem tak samo mnie to dziwi. Całolształt - wielki, choć nie czuć tego na codzień. Silnik ładnie pracuje, ma laga - to wkurza, ale się przyzwyczaiłem. Peugeot też ma laga:)
Wersja 45 TDI ma w rzeczywistości ok 260KM - byłem na hamowni. Ładnie brzmi, ale opóźniona reakcja trochę psuje wrażenia. plus taki, że można przywyknąć.
Przełącza biegi płynnie, niezauważalnie. Nie szarpie. LAG:)
Moim zdaniem najlepsza rzecz w tym samochodzie
Jednym się podoba, innym nie. Mi osobiście się bardzo podoba, przed liftem średnio - po jest piękny
Bardzo komfortowe - mam zwykłe fotele - tzw. 'kanapy' - jest barzo wygodnie
Wszystko pod ręką, intuicyjne.
Świetna opcja z ecoklimatyzacją - zawsze daje rade, a spalanie jest minimalne
No chyba nie muszę wyjasniać:)
Nie wziąłem szyb akustycznych, jest bardzo dobrze, ale myślę, że szyby dałyby wiecej jeszcze i warto dopłacić. Przesiadłem się z bmw 5 sedan, inne nadwozie, a w sumie wyciszenie podobne. BMW by lo z 2018r - czyli najnowszy model.
Warto wziąć pakiet przeglądów i dodatkową gwarancję - koszty to tylko paliwo. Jak się bawię w eco driving to spala mniej nić dwulitrowy diesel w aucie sedan BMW 5
A sam nie wiem, strasznie drogie te samochody - ja nie jestem jakimś milionerem, w sumie nie wiem czy mnie stać:) Ale od dziecka marzyłem o samochodach więc spełniam marzenia po prostu - to kosztuje
Nic się nie wydazyło, przejechane 160tys
Zero, nic się nie działo

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 45 TDI 231KM 170kW [l/100km]

7,6