Ocena kierowcy - Audi TT 8N Coupe

Silnik 3.2 V6 250KM 184kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi TT 8N Coupe 3.2 V6 250KM 184kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie rdzewieje i nie pęka. Jest dosyć mocna.
Silnik : Mocny silnik V6 250KM @ 3600cm3. Jest szybki jak na takie specyfikacje i nie "pożera" za dużo paliwa.
Zawieszenie : Twarde i mocne.
Układ elektryczny : Czasami akumulator odmawia posłuszeństwa w zime.
Inne : Spalanie wysokie!
Auto nie jest idealne. Szczególnie z tylną kanapą i brakiem miejsca na nogi na kanapie ale to auto sportowe a nie Rolls Royce. Do tego niska szyba przednia i niska pozycja za kierownicą uniemożliwia "bezstresową" jazdę w miejskiej dżungli o zagęszczonym ruchu samochodowym. Silnik trochę pali ale jeżeli szukasz auta pon. 5 s do setki to nie licz na niskie spalanie. Ale plusami jest ergonomia, sam silnik, niskie ceny utrzymania i wytrzymała karoseria.
Wolnossący silnik 3.2 V6 jak na swoje specyfikacje jest naprawdę świetny. Wydaje dźwięki takie jakie są w V8 BTURBO. sam samochód jest szybki. Ale spalanie jest wysokie do 12l na 100km. Ale jeżeli szukasz auta pon. 5 s do setki to nie licz na niskie spalanie. Jeżeli chcesz niskie spalanie to kup sobia fiata 500, VW UP!, Reno clio itp.
Szczerze? Świetna! Szczególnie fajnym rozwiązaniem jest automatyczne sprzęgło (jakkolwiek się to nazywa) i łopatki do zmiany biegów przy kierownicy (w mojej wersji to jest). Szybka i łatwa w obsłudze szczególnie dla nowych kierowców.
Nie najlepszy ale i tak dobry jak na V6 i wymiary auta. Dobry do szybkiej jazdy. Dobry w góry i do miasta. Jednak szerokie opony to niepotrzebny dodatek do auta sportowego klasy średniej ale i tak mi się podoba.
Świetna. Nie rdzewieje i nie pęka przy czasie. Auto ma już ponad 15 lat i nadal trzyma swój oryginalny wygląd. Dla mnie świetna. I do tego dosyć mocna.
Niska szyba przednia i niska pozycja za kierownicą uniemożliwia "bezstresową" jazdę w miejskiej dżungli o zagęszczonym ruchu samochodowym. Ale plusem jest podgrzewana duża szyba tylna.
Jeżeli chodzi o to to auto mogę polecić wszystkim tym którzy szukają auta sportowego RS klasy średniej. Można praktycznie sięgnąć do każdego guziczka, pstryczka itp.
Szybko nagrzewające się wnętrze i szybko chłodzące wnętrze przybliżają do zakupu Audi. Klimatyzacja prosta w użytku i nie jakoś biedna.
Nie jest dobrze. Jest prawie wystarczająca ilość miejsca na nogi z przodu ale z tyłu jest naprawdę mało miejsca. Tylna kanapa NIE ma w ogóle miejsca a jeżeli chce się usadowić kogoś tam to trzeba odsunąć przedni fotel tak bardzo że prawie jestem przy kierownicy. Tylną kanapę proszę traktować bardzo awaryjnie lub po to żeby usadowić tam dziecko.
Auto jest bardzo cichutkie w środku. Praktycznie go nie słychać ale mógł bym słuchać tego bruum bruum. Z tyłu też dosyć ciche więc nie ma co narzekać więc polecam.
Tanie części i duża wytrzymałość naprawdę powoduje że tetetka jest bardzo tania w utrzymania. Do tego naprawdę bardzo tanio możemy znacznie podwyższyć wartość pojazdu przy sprzedaży tanio wymieniając części. Nie stety duże spalanie powoduje duże koszty.
Na dzisiejszą wartość stosunek ten jest bardzo wyrównany. Za cenę 30000-60000 zł można otrzymać świetnie zadbany egzemplarz bez zniszczeń. Do tego ten design! Dał bym za to więcej w innych samochodach o podobnych osiągach.
No czasami zdarza się jakieś "bęc" ale dosyć rzadko. Najczęściej w zimę nie chce odpalić i trzeba wziąć kable, ale to się zdarza 2-3 razy na pół roku. Przecie prawie każdy samochód odmawia posłuszeństwa w zimę, nie?
Przez całe moje użytkowanie doświadczyłem tylko jedną usterkę w postaci wycieku oleju. Ale oprócz tego jest porostu bezawaryjny. Nie ma co pisać po prostu polecam to auto.
Audi TT 8N Coupe