Lista ocen BMW i3 (5) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pp
Hatchback i3 Elektryczny 170KM 125kW
Cena zakupu jest bardzo wysoka a koszty ładowania są bardzo niskie, ok 6-7pln na 100km ale trzeba się liczyć z wymianą akumulatora po latach. Koszty serwisu , nie ma co serwisować. Napęd elektryczny więc to eksploatacyjna wycieczka w nieznane. Hamulcy się w zasadzie nie używa (odzyskuje energię przy zwolnieniu pedału gazu, takie hamowanie silnikiem tylko bardziej skuteczne) więc klocki i tarcze na wieki. Oleju silnikowego się nie wymienia bo...
~JJ
Hatchback i3s 120Ah 184KM 135kW
Ładowanie mojego auta - mogę powiedzieć - jest prawie za darmo. Fotowoltaika zaspokaja energię mojego domu oraz ładowania iSa. Spora oszczędność w porównaniu do eksploatacji auta spalinowego. Poza tym serwisy w ASO obejmują mały zakres czynności, tak więc też jest taniej jak przy autach spalinowych.
~MIrek
Hatchback i3 Facelifting 94 Ah 170KM 125kW
W elektrykach prawie nic się nie psuje. Zużycie prądu w mieście odpowiada kosztom 1,5 l paliwa (jeżeli ładujemy w domu). Nie trzeba odwiedzać stacji benzynowych, można ładować co 2-3 dni.
~Estalia
Hatchback i3 Elektryczny +R2/647 170KM 125kW
Dosłownie znikome, niezauważalna różnica w rachunkach za prąd, większość ładowarek publicznych wciąż jest bezpłatna i tylko szkoda, że nie ma więcej profitów z posiadania takiego auta jak na zachodzie EU.
~Adam
Hatchback i3s 120Ah 184KM 135kW
Średnio 4 pln/100 km z uwzględnieniem darmowych ładowan.