Szukaj

Informacje o BMW i3

Lata produkcji: 2013 – 2022
Segment: Auta małe
Miejski model segmentu A napędzany silnikiem elektrycznym, produkowany od 2013 roku. Pierwszy w historii samochód BMW stworzony od podstaw pod kątem zastosowania w nim tego typu napędu. Samochód jest również pierwszym w nowej gamie modeli niemieckiej marki – BMW i, która ma oferować ekologiczne auta nowej generacji. Pierwowzorami i3 były prototypy o nazwie Mega City Vehicle (rok 2011) oraz i3 Concept Coupe (rok 2012), jednak tak naprawdę prace nad tą rodziną elektrycznych pojazdów marki prowadzone były od roku 2007. Projektantem i3 jest Richard Kim.
czytaj więcej
Powagosław
Design nadwozia może budzić kontrowersje (choć wnętrze bardzo ciekawe), ale celem tego auta jest wyróżnianie się na tle samochodów z „tradycyjnym” napędem. W dodatku stworzenie w tym segmencie grupy premium może być pionierskim krokiem. ~Powagosław
Luzacjusz
Czy to futurystyczna wersja Audi A2? Sorry, to BMW. Zatem przeszarżowany jak samochód przyszłości z jakiegoś szalonego filmu s-f z lat 90. „Sędzia Dredd”? ~Luzacjusz

BMW i3 – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Oceny BMW i3

Liczba ocen: 7
Ogólna ocena
4,8 /5 Średnia dla segmentu 4,0
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Całokształt + Silnik + Skrzynia biegów

Wady

- Wyciszenie - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów - Wentylacja i ogrzewanie

Wybrane oceny

5,0
~MIrek
BMW i3
Hatchback i3 Facelifting 94 Ah 170KM 125kW
Idealne auto do miasta. Zwrotne, niesamowicie szybkie, oszczędne, bezawaryjne, łatwe w użytkowaniu. Warunek- dostęp do własnego gniazdka, wystarczy 230V. Włączam do ładowania wieczorem tak, jak telefon, rano jest naładowany. Planowałem montaż wallboxa ale zrezygnowałem, bo zwykła ładowarka w zupełności wystarcza. Zasięg 180 km w zimie, 230 w lecie jest absolutnie wystarczający na miasto i podmiejskie wypady. Przez prawie 2 lata użytkowania tylko 5-6 razy zasięg spadł mi poniżej 100 km. Nie jeżdżę dużo ale wydaje mi się, że nawet jak ktoś dużo jeździ to zasięg jest wystarczający. natomiast auto nie nadaje się na trasę, przy autostradowych prędkościach zasięg spada nawet 2 km po przejechaniu 1! Ale w mieście przyjemność z jazdy jest niezrównana! i3 to optymalny samochód na miasto, szybki, zwinny, a dodatkowo bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami. Uważam też, że tej wielkości auta elektryczne mają sens a firmy produkują duże elektryki którymi nie nadają się na dłuższą trasę przy aktualnej infrastrukturze.
4,8
~JJ
BMW i3
Hatchback i3s 120Ah 184KM 135kW
Mieszkam na peryferiach Wrocławia. Domek jednorodzinny plus fotowoltaika. Wg mnie idealnym środkiem lokomocji na poruszanie się w promieniu 50km jest właśnie BMW i3s. Oczywiście musi to być drugie auto w domu. Na wczasy tym raczej nie pojedziesz. Niskie koszty eksploatacji oraz banan na twarzy podczas prowadzenia (super osiągi). Poza tym uważam, że to jest ikona wśród aut elektrycznych. Auto zaprojektowane i stworzone stricte pod napęd elektryczny. Poza tym czy się komuś podoba czy nie jest autem ponadczasowym. Jego design jest od 2013 roku wciąż unikatowy na drogach i wyróżnia się wszędzie.
4,9
~Estalia
BMW i3
Hatchback i3 Elektryczny +R2/647 170KM 125kW
Auto bardzo dopracowane, sprawia niesamowitą frajdę z jazdy - jak każde rasowe BMW, a futurystyczny wygląd i wnętrze tylko utwierdza nas, że to nowa era w motoryzacji, jak obcowanie z przyszłością na codzień. Nazywamy go Walle. Żeby uniknąć kompromitacji lepiej nie ścigaj się z nim spod świateł.
BMW i3