Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

Radek, 6 lat temu
Silnik 1.6 116i 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzenie tego samochodu to największa jego zaleta, na równi z materiałami i jakością wykonania wnętrza, karoserii i wszystkiego.
Polecam każdemu, kto zastanawia się nad zakupem tego samochodu. W jakości wykonania samochodu widać, że to klasa premium, w przeciwieństwie do np Volvo C30, którym też jeździłem.
Silnik prosty, jak na razie bezobsługowy. Świetnie współpracuje z instalacją gazową. Na miasto (Warszawę) jak najbardziej wystarczający.
Bardzo precyzyjna, 6-cio biegowa. Zmiana biegów to sama przyjemność.
Samochód jest przyklejony do drogi. W zakrętach zachowuje się pewnie. Zawieszenie w cale nie jest specjalnie twarde, ale bardzo sztywne/elastyczne. Przy tym E87 w mieście jest bardzo zwinne. Zawieszenie jest trwałe, naprawdę trwałe jak na Polskie drogi.
Widoczność bez zarzutu, jak w każdym osobowym samochodzie, a na pewno znacznie lepsza niż w sedanach.
Wszystkie przełączniki pod ręką, środkowa konsowla jak to w BMW skierowana jest nieco do kierowcy, co jest bardzo fajne z punktu widzenia kierowcy.
Samochód nagrzewa i schładza się bardzo szybko. Zarówno klimatyzacja jak i układ ogrzewania działa znacznie szybciej niż np. w moim służbowym Fordzie Focusie (15'), czy Hondzie Civic (10') mojego ojca.
Na przednich siedzeniach dwójce dorosłych jest jak najbardziej wygodnie. Z tyłu nie ma za dużo miejsca. Oczywiście przewieść 5 znajomych po mieście to nie problem, ale w 5 osób dorosłych w trasę na wakacje bym się nie zabrał.
JAK na klasę kompakt wyciszenie jest bardzo dobre. Znacznie lepsze niż w nowszych samochodach popularnych marek.
Jak na razie koszty utrzymania nie są duże. Ceny filtrów, klocków i innych elementów eksploatacyjnych są akceptowalne. Serwisując samochód u nieautoryzowanego mechanika ceny są wręcz niższe niż w ASO Forda. Wiem, bo serwisuje też służbowego forda.
Stosunek jakości do ceny uważam za doskonałą. Oczywiście, BMW będzie nieco droższe od Golfów czy Focusów, ale prowadzenie i wykonanie warte jest dołożenia tych paru % więcej do kwoty zakupu samochodu. Tym bardziej, że kompakty klasy premium jakim jest Jedynak zazwyczaj są mniej zajechane niż Golfy czy Focusy.
Przejechałem samochodem ponad 50 tys. km i nigdy nic mnie nie zawiodło. Wymieniałem tylko elementy eksploatacyjne tzn. klocki, filtry, wycieraczki i tyle. Jedynka jest po prostu bez awaryjna.
Co prawda E87 z silnikiem miały jakieś problemy z napinaczem łańcucha rozrządu, ale BMW przeprowadziło akcje naprawczą, wymieniło wadliwe napinacze i samochody, które zostały poddane tej akcji nie mają tego problemu. Bynajmniej mój nie ma tego problemu :) Śmiga aż miło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 116i 115KM 85kW [l/100km]

11,0