Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

Mati, 3 lata temu
Silnik 2.0 116d 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 116d 115KM 85kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Auto kupione od osoby w kraju i zarejestrowane już w Polsce, wcześniej jeździło w Niemczech (unikam aut sprzedawanych przez handlarzy na obcych blachach) przebieg 170000tyś. 2.0 diesel. Autem jeździ kobieta. Obawiałem się troszkę diesla (bo to dwumasa ., dpf, rozrząd itd), naczytałem się różnych opinii i co? Nie żałuję - auto super się prowadzi , fajny sportowy wygląd (jak dla młodej kobiety w sam raz), jak na razie wymieniam tylko olej i wcześniej wymiana tarcz i klocków ham. w końcu 170tyś. Polecam przestrzegać terminów i lać tylko dobry olej wówczas uniknie się kłopotów z rozrządem. Większość kłopotów N47 powstaje właśnie, że właściciele nie przestrzegają tej zasady (ponieważ większość to raczej młodzi ludzie, którzy chcą tylko jeździć) . Auto jak na tak duży silnik zaskakująco mało pali i to nie trzeba specjalnie się starać tj. ok.6,0 l w cyklu mieszanym. Silnik zrywny, duży moment obrotowy, jak na diesla cicho pracuje . Napęd na tył robi robotę super trzyma się drogi. Precyzyjny układ kierowniczy. Jak na razie nie mam kłopotów z akumulatorem i elektryką niektórzy w sieci narzekali??? Wady- mało miejsca z tyłu (ale to autko raczej sportowe i tak w porównaniu do mini przepaść) i twarde zawieszenie (córce to nie przeszkadza mnie owszem). Polecam BMW to raczej marka , to auto ma to coś ! chce się nim jeździć i świetnie wygląda. Były golfy, seaty, toyoty yaris przy BMW to nudziarze.
Duży moment obrotowy co za tym idzie bardzo elastyczny. Wbrew legendą i silnik trwały jedyny warunek trzeba dbać o dobry olej i często go wymieniać , wówczas nie będzie problemów np. z rozrządem. Rewelacja spalanie.
Trochę ciężko pracuje, szczególnie gdy eksploatuje go dziewczyna lub kobieta.
Bajka klei się drogi i pewny w prowadzeniu.
jak na kompakt konkurencja troszkę lepsza np. VW golf mało miejsca z tyłu i mały bagażnik. Ale jak już pisałem rekompensuje to klimat i wygląd BMW. Auto bardzo nisko zawieszone.
Raczej przeciętna
Auto ma to coś sylwetka itp.
szybko się nagrzewa i latek klima -manual jest ok.
Auto raczej nie polecam osobom dużym
Jak na diesla w środku rewelacja cicho.
Tragedii nie ma , w porównaniu do konkurencji np. za komplet tarcz i klocków wraz z czujnikiem , i to dobrych TRW zapłaciłem 569 zł. 2020r.
Auto kosztuje ale warte swej ceny . Porównując oczywiście inne marki w tej klasie.
Po roku tylko wymiana oleju i filtrów. Przy zakupie na starcie już pisałem wymiana tarcz i klocków , filtrów i oleju tzw. pakiet startowy.
Na razie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 116d 115KM 85kW [l/100km]