Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

Robert, 2 lata temu
Silnik 2.0 118d 122KM 90kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: 5 lat
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 118d 122KM 90kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zero korozji
Silnik : Bardzo trwały i bezawaryjny
Samochód użytkuję już ok. 5 lat, ale kupiłem go już z niemałym przebiegiem, bo aktualnie posiada przejechane 470 tyś. km. Jeżdżę nim bardzo dużo, bo wiele tras np. Śląsk - Francja, Śląsk - Chorwacja, co też nabiło tak dużo km na liczniku. Samochód spisuje się świetnie! Mimo ogromnego przebiegu jest bardzo tani w utrzymaniu, a zabawne, bo kosztuje mnie on niewiele więcej, jak dawne Polo 1.9 SDI. Jest wiele zamienników np. tarcz hamulcowych itp. Rozrząd jest jeszcze fabryczny, sprzęgło wraz z dwumasą było wymienione, a i jeszcze świece żarowe. Poza tym tylko paliwo, filtry olej i na tym kończą się koszta eksploatacji. Silnik mam wrażenie, że jest toporny jak 1.9SDI - odpalając samochód mam wrażenie, że mogę nim pojechać na koniec świata. Bardzo polecam kupić zadbany egzemplarz, bo największy wpływ na trwałość ma dbanie o samochód.
Silnik jest bardzo trwały i wytrzymały. Przebieg prawie 500tyś. km, a dalej trzyma się świetnie i w trybie mieszanym pali zaledwie 5,4l - 100km!!! Oczywiście posiadam wersję 122KM fabrycznie bez DPF'a. Nie jestem w stanie wykazać tutaj jakiekolwiek minusy, bo z takimi się nie spotkałem.
Skrzynia jest bardzo ciasno zestrojona i precyzyjna. Warto wymieniać w niej olej, bo wpływa to na wygodę zmiany biegów.
Bardzo sztywno, ale lepiej niż w Audi a4 b7. W zakrętach doskonała - ma się wrażenie, że w zakręty można wchodzić z każdą prędkością!
Tutaj ogromne zaskoczenie!! Pomimo wieku i przebiegu karoseria caała w oryginalnym lakierze - zero ingerencji lakierniczych i zero korozji. Raz z ciekawości sciągnąłem osłoby plastikowe progów no i progi są jak nowe! Tak samo wygląda spód auta. Tłumik fabryczny i bielutki - pozbawiony nawet nalotów rdzy.
Bardzo niskie koszta utrzymania. Wymieniam tylko oleje, filtry i na tym się kończy. Na początku musiałem wymienić dwumasę i w sumie na tym się skończyło.
Za niewielkie pieniądze można mieć nietuzinkowy samochód o świetnych właściwościach jezdnych, trwały i niezawodny.
Bezawaryjność na wysokim poziomie! Zero awarii - samochód mimo ogromnego przebiegu transportuje mnie z punktu a do punktu b - bez względu na odległości.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 118d 122KM 90kW [l/100km]

5,4