Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

Dawid, 8 lat temu
Silnik 2.0 118d 143KM 105kW
Rok produkcji 2008
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 118d 143KM 105kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort jazdy jaki daje ten samochód jest nieporównywalny do konkurencji w tym segmencie. Jeździłem wcześniej Ibizą FR, Leonem TOP Sport, Vectrą GTS, C42012, Kią Ceed 2013, ostatnio dużo jeżdżę nową Meganką. BMW niszczy wszystkich komfortem i przyjemnością jaką daje jazda tym samochodem.
Model po liftingu. Samochód się prezentuje bardzo ładnie, boczna linia nadwozia jest bardzo sportowa i miła dla oka. Środek - wysoka jakość materiałów. Nie ma dużo miejsca ale dla mnie i mojej żony w zupełności wystarczy ;) Drogie części eksploatacyjne ale brałem to po uwagę :)
Elastyczny, wkręca się od 2 do 4 tyś obrotów. Przebieg ponad 250tyś i nie było z nim problemów
Wszystko ok. Ciężko się wbija bieg wsteczny. Czasem nie chce się wbić 1-ka.
Rewelacja. Auto trzyma się drogi jak przyklejone.
Jak dla mnie bardzo dobrze.
Wszystko pod ręką. Obsługa tempomatu mogłaby być tylko trochę łatwiejsza ale to kwestia przyzwyczajenia.
Bardzo szybko robi się zimo, bardzo szybko się nagrzewa
Dla dwóch dorosłych osób z przodu idealnie. Dwie osoby z tyłu też ok, przy 3 już jest kiepsko.
Wszystko ok
Przy ekonomicznej jezdzie do 120 km/h - spalanie ok. 4,6-5 l/100km Średnia po Krakowie - 8 l/100km
Myślę, że za to co oferuje ten samochód to warto wydać te 10 tyś więcej niż młodsi koledzy z innej ligi ;)
Nie działa mi "klapka" do otwierania klapy.
Wymiana rozrządu przy ponad 200.000 - koszt ponad 3000zł

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 118d 143KM 105kW [l/100km]