Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

Macko40, 3 lata temu
Silnik 2.0 120d 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 120d 163KM 120kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Duża moc, niskie spalanie, niezawodność
Świetne wyposażenie i jakość wyprzedzająca pozostałe marki z segmentu. Mercedes A klasa trzeszczy od tandetnego plastiku, audi A3 to po prostu inny golf, a reszta to zwyczajnie czuć kompromisy. Tutaj prowadzenie jest pewne i przyjemne, wyciszenie zadowalające, osiągi na właściwym poziomie pozwalającym mknąć po autostradzie zawstydzając większość pojazdów na drodze (przy niskim spalaniu) ;) mam na wyposażeniu automatyczna klimatyzacje dwustrefowa, szyberdach podświetlane klamki, system keyless, podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania przód tył i wiele innych. Widać dopracowanie i wiele praktycznych rozwiązań. Jedynym minusem tego samochodu jest brak uchwytow na napoje w standardzie (widać u niektórych w opcjach). Do czasu zakupu tej jedynki BMW kojarzyło mi się co najmniej nieprzyjemnie. Odkąd jeżdżę tą najnizsza klasą BMW.. Wiem, że warto dać szanse tej marce, ale nie można oszczędzać przy zakupie, nie brać najtanszej oferty, tylko zadbanej z pewną historią. Ja nie zamierzam sprzedawać swoje jedynki :) planuje oddać ją partnerce, a sam rozglądam się oczywiscie za.. BMW, ale już serii 5 :)
Dobre osiągi, pozwalają na przyjemna dynamiczna jazde przy niskim spalaniu. Mimo wysokiego przebiegu, zmieniam tylko olej.
Precyzyjna, dobre przełożenia. Pozwala na ecodriving, jak i dynamiczna jazdę.
Dobre rozłożenie masy, prowadzi się jak BMW, czyli świetnie. Nawet przy serio dużej prędkości nie czuć drgan, ani problemów z prowadzeniem
15 lat, a mimo to brak rdzy, przy odrobinie wosku widać głębię koloru i wygląda jak z salonu. Ładnie wyglada przetłoczenie na bokach auta.
Krótki samochód, jak to hatchback wszystko widać jak na dłoni
Do wszystkiego dobry dostęp, jedynym mankamentem jak wspomniałem to brak cupholderow (uchwytow na napoje)
Zimą ciepło, latem zimno. U mnie latem wspomaga szyberdach, a zimą podgrzewane siedzenia, więc ciężko nie być zadowolonym.
Jak na mały samochód i średni wzrost to nikt nie narzeka i każdy znajdzie komfortowa pozycje. Problemem było dla starszych osob wsiadanie i wysiadanie (siedzi się nisko, ale jak to ktoś mi powiedział, po zajeciu pozycji siedzi sie dopasowanym jak czekoladka w bombonierce :) )
Miałem dać 4 gwiazdki, za średni szum powyzej 140km/h oraz za to, że silnik jest słyszalny.. Ale przypomnialem sobie moje przygody z jego konkurentami (ostatnio nawet sprawedzałem o polowe mlodszego DS3... Żenada) i sądzę, że ma zasłużone 5 gwiazdek
5 gwiazdek, za kolejne miłe zaskoczenie. Kazdy straszył mnie wydatkami BMW, a okazalo się identycznie jak w moim poprzednim Fordzie Focusie. Cześć rzeczy nawet tańsza (z racji przebiegu musiałem regenerować turbine.. Koszt był śmiesznie niski, sporo poniżej tysiaca)
Wysoka cena, ale w parze idzie wyższa jakość. Brat wyszydzał mój wybór, że niby przeplacilem za znaczek bmw.. Jednak po tylu latach i takim przebiegu wszystko jest dobrze spasowane, jazda jest bardzo przyjemna.. A u niego w o polowe mlodszym samochodzie z wyższego segmentu, ale za to marki nie premium.. Fotel kierowcy trzeszczy jak ogrodowe krzesło wiklinowe :)
Nic mnie nie zaskakiwalo ani nie irytowało.
Mam zadbany egzemplarz, więc to pewnie nie jest reguła, ale jedyną poważną usterka, była tania w naprawie regeneracja turbiny. Samochód nie stanął w miejscu, tylko stracił dużo mocy, ale turbina zdiagnozowana szybko, regeneracja wyszła ok 600-800zl i poza tym jedynie zmieniam olej i raz opony ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 120d 163KM 120kW [l/100km]

5,8