Ocena kierowcy - BMW Seria 1 F40 Hatchback

dynybol, 3 lata temu
Silnik 1.5 118i 136KM 100kW
Rok produkcji 2020
BMW Seria 1 F40 Hatchback 1.5 118i 136KM 100kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Światła adaptacyjne. Nie sądziłem, że będą aż tak dobrze się sprawdzać.
Bardzo udane auto. Trzeba tylko uważać jaką wersje się kupuje. Ja mam wersje sport. Bardzo wygodne fotele z podparciem lędźwiowym i sterowaniem elektrycznym. W uboższych są inne fotele, dużo mniej wygodne. Auto dla mnie w sam raz. Można spokojnie się nim kręcić po mieście i łatwo parkować jak i pojechać w trasę komfortowo. W trasie mało pali mój wynik to 5l/100km na odcinku 60km. W mieście dużo, szczególnie na krótkich odcinkach wychodzi 8-11l/100km. Ogólnie po 4000 km średnie spalanie to 6,7l. Bardzo dobra kamera cofania. Dobra jakość materiałów, wszystko miękkie i nic nie trzeszczy. No i wisienka na torcie czyli coś co mnie bardzo się podoba i przydaje, gdyż często jeżdżę poza miastem: światła adaptacyjne. Bardzo dobrze się sprawdzają, nie wyobrażam już sobie auta bez nich.
Demon mocy to to nie jest, ale tak jak się spodziewałem. Mimo 3ch cylindrów gładko i cicho pracuje. Bardzo równomiernie rozwija moc - to duży plus. Nie ma turbo dziury.
Skrzynia manualna bardzo fajna. Nie bardzo widziałem sens dopłacania 10k do automatu.
Na jazdach testowych jeździłem autem z zawieszeniem M-sport, na autostradzie było super, niestety na zwykłych Polskich drogach już nie tak fajnie. Trochę twardo. Dlatego też brałem, ze zwykłym zawieszeniem (bez M-Sport). Uważam, że to bardzo udany kompromis między komfortem a prowadzeniem. Auto dobrze się prowadzi i daje bardzo dobre informacje zwrotne na kierownicy co do tego co się dzieje na drodze.
Z wyglądu bardzo ładny. Lecz to rzecz gustu.
Jest ok, ja nie narzekam, według mnie widać wszystko dobrze. Żona chciała by siedzieć wyżej - ehh kobiety lubią SUVy :)
Super, wszystko tak jak ma być pod ręką kierowcy. Na szczęście nie ma tu durnych wynalazków w postaci obsługi wszystkiego co tylko możliwe przez ekran dotykowy. Są też fizyczne przyciski. Bardziej zaawansowanymi funkcjami czy nawigacją można sterować zarówno dotykowo na ekranie (nie używam tej możliwości) jak i po przez genialny kontroler iDrive. iDrive jest całkowicie pod ręką i świetnie się nim steruje po całym menu.
Działa sprawnie, sterowanie całe szczęście przyciskami, a nie dotykowo. Kiedyś takie sterowanie to była norma a teraz to jest plus.
Z przodu bardzo wygodnie. Z tyłu jak to w kompakcie, szału nie ma ale tragedii też nie - standardowo.
Silnik dobrze wyciszony. Przy wyższych prędkościach słychać szum opon. Mogliby bardziej wyciszyć nadkola, ale nie jest źle. Za ten szum opon odejmuje 1 gwiazdkę.
Jest tak jak się spodziewałem. Auto nowe to ciężko mówić o kosztach.
Z tego co czytam o innych autach i widzę u sąsiada, który kupił pół roku wcześniej to oceniam jakość na bdb. Stosunek jakość cena (dostałem spory rabat) na dobry.
Nic się nie psuje
Nic się nie psuje