Ocena kierowcy - BMW Seria 1 F40 Hatchback

sando, 2 lata temu
Silnik 1.5 118i 140KM 103kW
Rok produkcji 2020
BMW Seria 1 F40 Hatchback 1.5 118i 140KM 103kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Straszyli tymi trzema cylindrami a nie powiedziałbym, że to jest silnik gorszy od 1.5 TFSI.
Inne : Android auto działa ze zmiennym szczęściem
W mojej opinii to najlepsze auto w swojej klasie. Zmiana napędu na przód nie robi mi różnicy. Cała reszta w tym segmencie też ma taki napęd. Auto wyróżnia się wnętrzem, jakością materiałów, spasowaniem. Widać gołym okiem, że to premium. Jeśli chodzi o spalanie to kluczem jest eco pro i tryb żeglowania. Samochód bardzo wolno wytraca prędkość, można kilometrami sunąć powoli wracając do przepisowej prędkości ;). Jednostajna jazda nie jest tutaj specjalnie ekonomiczna. Lepiej rozpędzić auto i żeglować. Tak właśnie jeżdzę w trasie, przełączając na sport, gdy zabieram się do wyprzedzania. W mieście głównie comfort i to już jest 9 litrów co najmniej. Na autostradzie między 6 - 8.
Silnik elastyczny, w pełni wystarczający do dynamicznej jazdy bez szaleństw. Odejmuję jedną gwiazdkę za drgania przy rozruchu.
Automatyczna. Na ogół sprawna i dynamiczna. Czasem się zdarzy, że się pogubi. Miałem też raz sytuację, że nie reagowała na zmianę trybu jazdy.
Zwarte auto, przyjemnie sztywnawe (normalne zawieszenie). Jazda tym autem to przyjemność. Napęd na przód, ale to normalne w tym segmencie.
Auto zyskuje wizualnie na żywo. Warto brać M pakiet.
Jak na hatchbacka bardzo dobrze. Super kamera cofania w standardzie.
Dużo pokręteł, przycisków. Ja nawet nie dotykam panelu. Infotainment bardzo przyjazny, chociaż mógłby troszkę szybciej działać.
Nawet klima w podstawie (automat jednostrefowy) daje radę.
W porównaniu z poprzedniczką dużo lepiej. Z przodu jest bardzo komfortowo. Wykończenie premium. Pasażerowie na tyle też nigdy nie narzekali, chociaż grubego trzeba było dawać na przód. Bagażnik bardzo pojemny.
Przy niskich prędkościach jest bardzo cicho. Przy autostradowych (130) już ciężko rozmawiać. Zawieszenie cicho pracuje.
Testowałem nową A3, A klasę, Octavię i jedynką jeździło mi się najlepiej. Wg mnie to najlepsze auto w swojej klasie, do tego wyraźnie tańsze od audi i merca.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 118i 140KM 103kW [l/100km]

6,3