Ocena kierowcy - BMW Seria 2 G42-U06 Active Tourer

tomasz, ponad rok temu
Silnik 2.0 218d 150KM 110kW
Rok produkcji 2022
BMW Seria 2 G42-U06 Active Tourer 2.0 218d 150KM 110kW od 2021 - Oceń swoje auto
W mojej ocenia bardzo udana i przemyślana konstrukcja auta. Oczywiście nie na tor czy do dynamicznej jazdy spod świateł ale do sprawnego przemieszczania i rodzinnych wypadów idealny. dla rodziny 4 osobowej wystarczające o ile nie pakujemy wózków czy rowerków oraz innych gadżetów dla maluchów. W tym wypadku to zdecydowanie kombi.
350 Nm i 150 KM wystarcza do sprawnego poruszania. zdecydowanie dynamicznie zachowuje się po ustawieniu modułu sport. na co dzień raczej używam personal lub efficient - zdecydowanie czuć ekologię :) ale nie jest przesadnie zamulony.
DSG to to nie jest ale sprawnie zmienia biegi, bez szarpnięć. Opcja bez łopatek.
bez pakietu M dzięki czemu auto jest dość komfortowe w dłuższej trasie. dobre czucie drogi. Auto nie jest przesadnie twarde ale tez nie powoduje bujania na boki podczas dynamicznego pokonywania zakrętów
ładna :-)
bardzo dobra dzięki dużym przeszkleniom, całkiem sporym lusterkom bocznym oraz tylnej szybie. dzięki czujnikom i kamerze trzeba się postarać żeby o cos zahaczyć.
nie jestem fanem "tabletozy" ale niestety taka nas czeka przyszłość. Mimo niemal 100% obsługi dotykowej można się dość szybko przyzwyczaić do obsługi. Fizyczne przyciski na kierownicy do obsługi podstawowych funkcji. bezprzewodowa ładowarka bardzo funkcjonalna. schowek przed pasażerem mógłby byc nieco większy ale ten pod podłokietnikiem przejmuje trochę tę funkcję. brak schowka na okulary - to na minus.
działają bez zarzutu, dość szybko auto się nagrzewa w chłodniejsze dni. grzane fotele i kierownica - zdecydowanie polecam tą opcję.
zdecydowanie wystarczająca. fotele bez pakietu M - nie polecam opcji M z uwagi na większą twardość co będzie miło swoje konsekwencje podczas dłuższej trasy. fotel sportowy, aktywny z regulacją elektryczną jest bardzo wygodny. Jednorazowa trasa na odcinku 340 km nie powodowała bólu pleców. pasażerowie również nie narzekają na ilość miejsca na nogi czy nad głową. Z tyłu naprawdę jest wygodnie, podłokietnik dobrze trzyma poziom i napoje :-)
Jak na minivana całkiem niezłe. przy prędkościach 140 km/h i więcej nie jest przesadnie głośno. spokojnie można rozmawiać czy słuchać muzyki. bryła auta vs aerodynamika - na plus.
jeszcze nie wiem..
w mojej ocenie dobra choc pewnie ktoś powie że to auto to nie jest typowa bawarka. jak dla mnie za tą cenę dostajemy auto premium, z dość bogatym wyposażeniem podstawowym.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 218d 150KM 110kW [l/100km]

5,7