Ocena kierowcy - BMW Seria 2 G42-U06 Coupe

Lubiedobrebryki, ponad rok temu
Silnik 2.0 230i 245KM 180kW
Rok produkcji 2022
BMW Seria 2 G42-U06 Coupe 2.0 230i 245KM 180kW od 2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia ZF z tym silnikiem w niskim, szerokim aucie. Jeździłem też 240i i tylny napęd ze szperą i lekkim silnikiem daje lepsze wrażenia niż 4x4.
Silnik : to dobra jednostka i nie robi krzywdy w portfelu. Możesz wybrać czy chcesz ekonomicznie czy harcor
Naprawdę świetne tylnonapędowe auto dla max 2 osób. Zwinny, łatwy w parkowaniu,spory bagażnik. Baaaardzo szybkie i bezpośrednie -zero laga. Nie spodziewałem się tak niskiego spalania -mieszany przy dynamicznej 7,5l. Mam zastrzeżenia do opon bo do tej mocy są za miękkie i trochę głośne ale to standard dzisiaj (z wyjątkiem pewnej marki). Mega przyjemność z jazdy ale dupa potrafi pozamiatać nawet przy 80km/h. Bez miękkiej hybrydy na szczęście i w przeciwieństwie do wykastrowanych normą WLTP aut -mega dynamiczny co nie oznacza tylko startu do setki. Pewnie ostatnia taka beeemka
W testach w USA 230i ze szperą pokonał M 240i Coupe w kategorii przyjemność i zwinność. Coś w tym jest:) moc to nie wszystko
To chyba najlepszy punkt razem z silnikiem, cwana bestia ale to wie każdy kto jeździł z ZF
słabe opony seryjne, krótki rozstaw osi więc na czuć poprzeczne nierówności ale ogólnie zawieszenie bardzo dobre (brak adaptacyjnego). Prowadzi się pewnie
nie licz, że zabierzesz znajomych na tylnej kanapie -albo nie wejdą albo nie wyjdą:) Z przodu komfort jak w serii 3 czy 4. Na parkingach ostrożnie z drzwiami:)
Kurcze super, słupek daleko z tyłu za kierowcą. siedzisz nisko więc nie oczekuj widoczności jak w Suv
z tyłu nie jechałem więc się nie wypowiem. Z przodu wszystko na miejscu i przemyślane. Asystent pasa do przeżycia w porównaniu z konkurencją. Prostota w obsłudze aktywnego tempomatu. Ogólnie prosto i uwaga: są jeszcze analogowe klawisze -od 2023 znikają na rzecz tableta
grzana kiera, fotele nagrzewanie kabiny mogłoby być nieco szybsze
Z tyłu słabo, przód ekstra wygodne fotele
opony mogłyby być cichsze ale generalnie jak na auto tej klasy jest super
Czy serwis BMW jest droższy niż inne -jasne:) chociaż za wymianę oleju przy 3tk zapłaciłem 599 zł ale to początek
Duże zaskoczenie na plus. Zostawię go sobie na dłużej bo to jedna z ostatnich prawdziwych beemek i udało się wyrwać przed podwyżkami
daję awansem bo nowe
nowe auto