Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Coupe

crash, 19 lat temu
Silnik 316 90KM 66kW
Rok produkcji 1986
BMW Seria 3 E30 Coupe 316 90KM 66kW 1982-1987 - Oceń swoje auto
Jak ktoś kupi zadbany egzemplaż to na pewno będzie zadowolony.Ja kupiłem to auto w tragicznym stanie(za grosze jak na czas zakupu) i wymieniłem tylko tarcze, klocki chamulcowe, łożysko tylnego koła i drązek kierownicy-ten element niepotrzebnie bo koło było nie wyważone. Inne auto tak zarżnięte jak moje już dawno by się rozpadło a to się trzyma.
Na benzynie silnik niezawodny o dobrej kulturze pracy, średnio elastyczny. Zbierać się zaczyna od 3,5 tys. obr/min niby dosyć dobrze ciągnie ale jak dla mnie ciutek za słabo. Na gazie gożej ale to kwestia regulacji i miejsca gdzie zakładałem. UWAGA!!! NIE ZAKŁADAJ GAZU W "ABART" we Wrocławiu na niskich łąkach. Myślałem, że firma ma doświadczenie ponad 9 lat na rynku.Odwalili taką fuszerkę, że mam ochotę spalić im tą budę. Pod pokrywą filtra znalazłem po ich montażu worek z uszczelkami !?! , pełno wiórów aluminiowych a dozownik gazu tak zamontowali, że blokował mi klapkę dopływu powietrza w gaźniku!?!.
Krótka dźwignia dobrze usytułowana, biegi wchodzą dobrze ale czasami zdaży się, że 2 wyskoczy ale to żadkość ogólnie bd.
super trzyma się jezdni a w szczegulności na zakrętach...ale siadają amorki przez te polskie drogi ale to w sumie w każdych autach jeżdżących u nas:(
super
perfekcyjna jak na tamte lata...
długo się nagrzewa wina chyba słabego wentylatora w zimie szyby mocno parują.
kierowca i pasażer 180 jest super, z tego co słyszałem z tyłu za ciasno ale ja tam nie siedzę ;)
słabe po wyżej 90km słychać wiatr od strony dachu...no i sportowy garnek:) ale ten dźwięk mi się podoba
niektóre części drogie, łożysko tylnego koła 300zł, krzyżak wału 300zł, końcówka drążka 75zł. spalanie średnie. poniżej spalanie LPG
bez komentaża
Ja posiadam ałto strasznie zdewastowane po poprzednim właścicielu bnite mocno z prawej strony ale dzięki konstrukcji opartej na "szynach" ałto jedzie równo. Awaryjny szyberdach, pokrętło szyby mi się upier...ale jak na takiego staruszka to mało się psuje (1986r).
krzyżak wału tłucze ale jeżdżę tak już 3 lata( dziennie ok 50km) i jeszcze się nie urwał:). Praktycznie nic nie wymieniam ...nawet, te żeczy co powinienem a mimo to jeszcze się nie rozpadł:) Jeśli ktoś nie zniszczy tego auta to bedzie wymieniał tylko elementy które standardowo się zużywają klocki itp

LPG - zużycie paliwa dla silnika 316 90KM 66kW [l/100km]

9,8