Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Coupe

e30 user, 17 lat temu
Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1988
BMW Seria 3 E30 Coupe 318 i 113KM 83kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Dla mnie jest super, nie chce go narazie sprzedawać. Ostatnio go trochę rozbiłem (nie z mojej winy) - zderzak, pas, wzmocnienie, zaczep, maska, błotnik. Do naprawy i dalej będę nim jeździł, to kultowy samochód, nie ma już takich.
To jest jedna z zalet tego samochodu. Moim zdaniem - ideał. Czuć charakterystycznego "kopa" w przedziale obrotów 4000-5500. Silnik jest mocny, może konkurować ze współczesnymi 1,8. Jak na swoje lata bardzo nowoczesny. Silnik podczas średniej wagi dzwonów wybija się z puduszek, kupuje się nowe poduszki, ustawia sie spowrotem silnik i skrzynie i dalej jeździ jak jeździł ;)
Jest świetna. U mnie wszystkie biegi wchodziły leciutko, ostatnio miałem stłuczkę i się skrzynia przyblokowała bo się silnik przesunął ale jak to zrobię to na pewno będzie tak jak było. Jedyna wada, u mnie na 5 biegu samochód jest przymulasty, i to bardzo, jakby to był nadbieg.
BMW - radość z jazdy, sprawdza się w 100%. Po prostu sprawia przyjemność kierowcy i naprawdę mam dobry humor jak nim jeżdżę i gdyby nie ograniczone środki na LPG jeździłbym nim aż bym usnął ze zmęczenia. Inna sprawa, że jazda zimą takim samochodem jest trochę niebezpieczna, ale jak postoi w garażu to nic mu się nie stanie ;)
Elegancko przeszklony.
Aż się nie chce wierzyć że te wszystkie przyciski i przełączniki przy kierownicy chodża po prawie 20 latach IDEALNIE.
Nie miałem problemów. Rozgrzewa się po około 3 minutach spokojnej jazdy na zimnym silniku.
Nie jest to duży samochód. Bardziej powiedziałbym taki kompakcik z kuperkiem, usportowiony. JAk w każdym samochodzie który występuje również w 3-drzwiowej wersji, z tyłu jest dość ciasno. Małe tylne drzwi i generalnie koledzy o wzroście 180 mieszczą się tam "na styk" :) , pomimo iż fotel kierowcy mam prawie całkiem z przodu a pasażera max do przodu. No ale myślę że nei mozna się więcej spodziewać po samochodzie tej klasy. Z tyłu naprawde wygodnie jest dopiero w segmencie E.
Hmm, trudno powiedzieć, ja mam sportowy wydech i pewne nieszczelności przy lusterku od strony kierowcy, więc od 130 zaczyna być głośno, ale nie ma potrzeby jechać więcej niż 130.
12 litrów gazu i 9 litrów benzyny średnio. Bez rewelacji ale nie będę mu skąpił ;) Jak chce się tanio to się kupuje Golfa mk1 1,5D i leje się w niego olej spożywczy ARO. Jak rozsądnie jeżdżę (piórko na gazie) to 100 km kosztuje mnie 20 zł.
Mało jest tak solidnych samochodów w tej cenie.
Nic, po prostu nic.
Tylko części eksploatacyjne.