Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Coupe

turekp@poczta.onet.pl, 15 lat temu
Silnik 318 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1990
BMW Seria 3 E30 Coupe 318 i 115KM 85kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Sztywne, raczej sportowe idealnie na dobrej nawierzchni, mam nowe opony 205 i wymienione mase części w zawieszeniu jeśli jest tylko sucho i droga dobrej jakośći auto smiga jak bolid Kubicy :)
silnik 115km w gazie i z niemałym już przebiegiem ciągle sprawuje sie b. dobrze jest totalnie bezawaryjny przez rok za wyjątkiem wymian świec płynów olei nic nie byłem zmuszony robic
tutaj jest ok, tylko jak autko zimne jest (mróz na dworze) to biegi wchodzą nie płynnie zwłaszcza z 1 na 2 ale może to tylko przypadłość mojego samochodu
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony do ogrzewania które funkcjonuje wyśmienicie jest precyzyjne naprawdę doskonale grzeje :)
Jak to w coupe kierowca i pasażer ma wygodę a pozostali ciepią z powodu braku miejsca, ale 4 osoby mogą podróżować bez większych trudności
lepiej niż w Golfie IV ale gorzej niż w mercedesie 124 to jest auto marzeń w coupe :)
części eksploatacyjne nie należą chyba do drogich naprawiałem zawieszenie i np amortyzatory 2szt b dobrej firmy kosztowały ok 280zł do tego poduszki i jakieś drobiazgi w sumie remont przedniego zawieszenia to koszt ok 500zł na zamiennikach maksymalnie zbliżonych do oryginału zużycie paliwa określę jako zadowalające
Auto mam rok, włożyłem w nie sporo wysiłku i pieniędzy wymieniając tylko części które uległy naturalnemu zużyciu części zawieszenia, tłumik, opony, tarcze ham klocki i jakieś drobiazgi, ogółem określę je jako bezawaryjne biorąc pod uwagę że przejechałem nim ok 17tys km
brak poważnych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 i 115KM 85kW [l/100km]