Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Coupe

lord@gsi.pl, 18 lat temu
Silnik 318 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1987
BMW Seria 3 E30 Coupe 318 i 115KM 85kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Napewno super auto ,jak miało 5 -10 lat. Teraz chyba dla prawdziwego amatora ,albo kogos kto chce zacząć swoja zabwe z BMW a portfel ma tradycyjnego Żaka. :)
Na wysokich obrotach rewelacja ,na niskich obroty pływają aż silnki zgaśnie (przy dłuższym czekaniu na zielone). Samochód u dwóch mechanikowz tą dolegliwością i diagnoza niestety tak musi być.Skutek: przy zatrzymaniu ciągle noga na pedale gazu :(
Przy normalnej zmianie no powiedzmy OK. Ale jak potrzeb szybciej pomachać dźwignią (np. ustawić do pionu kierowce Matiz) to juz sie robią niepokojące zgrzyty .
Auto Bardzo ładnie składa się w zakręty i co ciekawe im szybciej jedziesz tym komfort lepszy :).
Bez zastrzeżeń
No tu troszeczkę cienko aytko łapie w miare temp w srodku po około 15 km (zima). Latem ma szyby otwarte jest OK :)
Przód rewelka mozna nawet spać ,ale z tyłu raczej spać się nie da nawet na siedząco :).
Jak wymieniłem tłumiki jest dużo ciszej .
No ale to BMW musi palić bo jedzie. 14 litrów gazu przy mojej ostrej jezdzi po miescie. Popza miastem spada to do 10 l normalna jazda (ok 120 km/h), aa jak nam sie spieszy 12l (150-160 km/h)
W sumie za tą kase dostaje sie auto ,które na skrzyżowaniu niczym nie odbiega od np Forda Focusa z 2003r wiem co mówie, zero szans na światłach. :)
z drobiazgów dwa razy żarówke wymieniłaem w tylnej lampie.
Po kupieniu wymiana : drązków ,amortyzatrów przód, wlaka z obrotami bezskuteczna. Po pół roku, wymiana wydechu (dwa tłumiki),dalsza wlaka z obrotami bezskuteczna. No i jeszce kapetki tez musiałem wymienić bo gosć je strasznie styrał oraz normalna eksplatacja wymiana olejów. Nistety to wszystko zmusza mnie do sprzedaży tego auta jakby co : lord@gsi.pl Myśle ze za 1500 zł sprzedam.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 i 115KM 85kW [l/100km]

13,4