Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Coupe

Silnik 318 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1990
BMW Seria 3 E30 Coupe 318 i 115KM 85kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Precyzja prowadzenia i jakosc z jazdy
Jak na swoje lata auto naprawde DOBRE dla mlodych ... duchem ;)
Dobra dynamika jak na 1.8l zwlaszcza powyzej 3500 rpm. Frajda jednak zaczyna sie w wersjach powyzej 2 L.
bez zastrzezen, skrzynia dosc precyzyjna
po prostu rewelacja, czysta przyjemnosc z jazdy. W moim autku jest dodatkowo obnizone troszke zawieszenie, po prostu maselko. Do tego zywotne nawet na polskich dziurach ciezko zeby zaczelo stukac.
dzieki prostej bryle nadwozia i dosc ostrym zwisom latwo wyczuc gdzie sie konczy autko, boczne slupki dosc wazkie wiec nie zaslaniaja za wiele.
Wyglada dosc surowo ale bardzo praktycnie, tapicerka ok, obicie deski super, wogole nie widac na nim zuzycia. Trzymanie w fotelach naprawde bardzo przyzwoite i raczej wygodne ale co pare godzin i tak trzeba dac odpoczac z powodu slabego podparcia odcinka ledzwiowego
Mam wersje bez klimy ale i tak jest rewelacja. dzieki suwakowym dosc archaicznym moze z wygladu, regulatorom, jest naprawde pelna kontrola nad bardzo mocnym nawiewem, lacznie z mozliwoscia ustawienia cieplego nawiewu na nogi i zimnego na twarz jednoczesnie
No tu trzeba powiedziec ze to raczej autko dla 2 osob z tylu po odsunieciu foteli zostaje miejsca na reke za siedzeniami nie na nogi. Ale z przodu naprawde sporo (mam prawie 2m ;)
No moglo by byc ciszej, ale zle nie jest ... tak pozatym mam spotrowy wydech wiec buczy troszke, ale za to jak ;)
no i tu nie najfajniej. w miescie wroclawiu w korkach lubial wziasc ok 12-13 l zwlaszcza w zimie. teraz jezdze nim w irlandii i jezdze wiecej poza miastem a i w miescie nie ma az takich korkow i srednio pali mi ok 8-9 l w cyklu mieszanym
No taniej mozna kupic Opla albo Forda ale naprawde nie warto, przy tym aucie naprawde widac nawet w detalach ze ktos pomyslal i sie postaral jak to projektowal
Autko jest juz zmeczone zyciem ma 387 tys km i jedyny drobiazg to nalogowo przepalajacy sie bezpiecznik od elektrycznych lusterek po deszczach i padly mi lozyska w nawiewie ale pasuje od forda oriona ;). A na wiatraczku jezdze caly czas
Jedyne co sie w nim "POPSULO" to pompa paliwa, no ale byla jeszcze z ´89 roku i po 387 tys km miala prawo. Ja mam zanurzeniowa w baku (przed ´87 montowana przed lewym tylnim kolem i latwiej dostac) Orginal ok 900 zl na gieldach problem, polecam polskie zamienniki ok 250 zrobilem juz na niej 40 tys i jest cacy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 i 115KM 85kW [l/100km]

9,3