Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Touring

pilujski@interia.eu, 13 lat temu
Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1989
BMW Seria 3 E30 Touring 318 i 113KM 83kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miałem okazję sprawdzić zawieszenie w dość ekstremalnych warunkach. Gdzie przy prędkości powyzej 120 bardzo gwałtownie skręciłem raz w prawo, raz w lewo aby uniknąć zderzenia z autem które wyjechało niespodziewanie. Moja BMka zachowała się perfekcyjnie. Zawieszenie doskonale utrzymało kurs który mu nadałem... byłem po prostu w szoku jak pięknie się auto zachowało.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera bez zastrzeżeń. Jednak pasażerowie z tyłu jeśli mają powyżej 180 mogą troszkę narzekać na zbyt niską linię dachu.
Wyciszenie jak na ponad 20 letnie auto jest dobre. do kabiny dochodzą pomruki silnika, którą powyżej 3 tys. obrotów są nawet przyjemne. Wyczulone ucho usłyszy też odgłos pracy wentylatora który chłodzi silnik. Mi osobiście bardzo podoba się ten akustyczny smaczek. Który przy ruszaniu na wysokich obrotach może sprawiać wrażenie bardzo \"bojowe\".
Samochód spala przynajmniej o 2 litry za dużo benzyny. Jeżdżę dosyć spokojnie. do 110 max, delikatne ruszanie. a i tak w jeździe mieszanej spalam 10 l. Lepszy jest silnik 2.0 , więcej mocy a spalanie podobne. Części są dostępne. Ale cenowo droższe od np. vw, opli itd. niektóre nawet 2,3 krotnie. Ale tragedii nie ma.
Za małe pieniądze otrzymujemy autko które daje dużo przyjemności zjazdy.
przez 4 lata eksplatacji, 4 razy byłem holowany. 3 przypadkach były to duperele. \"nieszczelny wężyk bezyny, nieszczelny wężyk z chłodzeniem\" itd. Wszystko działo się w jeden tydzień więc może to był po prostu pechowy tydzień. Generalnie jest to auto wytrzymałe. Zawieszenie w miarę dobrze znosi nasze drogi. ja przez 4 lata nic nie robiłem w zawieszeniu i dopiero teraz odzywają się drobne rzeczy. Tak więc nie zawodnością przewyższa wiele nowszych aut.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 i 113KM 83kW [l/100km]

9,5