Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Touring

marek_florczyk@tlen.pl, 18 lat temu
Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E30 Touring 318 i 113KM 83kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Gdyby nie wiek tego autka określił bym je jako doskonałe!
Znakomite przyspiesznie, bardzo elastyczny, daje wiele przyjemności z jazdy :-) porównuje z poprzednimi moimi autami opel Vectra GL 1,6 i Golf II GT 1,8 Silnik BMW sprwuje się lepiej !
To przez ta włąsnie skrzynie kupiłem to auto kiedy, wsiadłem do niej pierwszy raz ona jest doskonała dokłądnie na miejscu, pod reka, doskonale leży, to wzór do nasladowania :-)
Zawiesznie w tym aucie jest badzo dobre i wytrzymałe twarde a jednoczesnie daje wrażenie konfortu oczywiśćie jeśli jeżdzimy po dobrych drogach ;-)
Moje auto to kombi ale widoczność jest bardzo dobra sprzodu jak i z tyłu, auto jest bardzo łatwe do wyczucia!
Uważam że wszytko jest na swoim miejscu, i dokładnie takie jakie powinno być :-) przydało by się tylko troche więcej miejsca we wnetrzy ale poza tym nic dodać nic ująć.
Nie powinno byc problemu z zaparowaniem szyb :-)
Jest wygodnie, i porzytulnie chociaz troche ciasno mogło by być troche więcej miejsca szczególnie na głowe ale i tak jest dobrze
Auto nie jest wyciszone najlepiej ale zaden odgłos docierający z zewnatrz nie denerwuje swoja natarczywościa.
Jak na auto o takich osiągach to uważam ze spalanie jest dobre, porównuje je np. z passatem 1,8 kombi mojego kolegi to moje auto porusza sie dużo sprawniej i dynamiczniej, przy podobnym spalaniu w granicach od 8,5 do ok 9 litra po mieście, na trasie auto spala nieco ponad 7 litrów przy umiejetnej jezdzie do około 120 km/h :-) Ale to nie jest auto stworzone do wolnej i ekonomicznej jazdy, ten silnik nie ma prawa się zajęknąć! Nawet jeśli oznacza to 11 czy 12 litrów to jest własnie urok BMW
Nie można lepiej zainwestowac pieniedzy przy zakupie auta! nabywając oczywiście sprawny technicznie, bezwypadkowy egzemplarz. To auto które jest cześcia histori motoryzaji jak zadne inne. I zyskało ten status nie bez powodu. Takie jest moje zdanie.
Posiadam auto dopiero od niedawna wiec nie moge powiedziec wiele o jego niezawodności ale mysle ze zadbany egzemplarz nie zawiedzie nikogo :-) wkońcu to BMW!!
Drobne żeczy dają znak o sobie odpowiedno wczesnie aby miec czas na ich bezstresowe usuniecie, jeśli zadbamy o to auto zawczasu odwdzięczy się nam, swoja niezawodnością!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 i 113KM 83kW [l/100km]

8,3