Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Bartek, 17 lat temu
Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Sedan 316 i 102KM 75kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Jest to moje pierwsze własne autko, nie oznacza to, że nie jezdzilem innymi. mam dość szerokie porównianie do innych marek. jestem bardzo zadowolony z zakupu tego samochodu. przejechałem nim 15 tysiecy km i nigdy mnie nie zawiódł. Jedynie czego mi brakuje to kilkanascie km i klimatyzacja.
nie jest to na pewno rakieta, ale silnik pracuje bardzo kulturalnie, jest cichy i elastyczny. jak na swoja pojemność zapewnia bardzo dobre osiągi(wg moich pomiarów są lepsze niż fabryczne)
skrzynia cudowna, bezproblemowa zmiana biegów, świetnie dobrane przełożenia do możliwości silnika
nie jezdzi może, jak mondeo jednak układ jezdny można ocenić na bardzo dopracowany. Nie moge narzekać na walory trakcyjne zarówno na oponach o profilu 65, a tym bardziej na profilu 45. Autko prowadzi sie bardzo dobrze, układ kierowniczy jest precyzyjny
lusterka i szyba tylna w miare duże, widoczność do tyłu całkiem całkiem. Do przodu i na boki zero problemów
zero problemów z obsługą wszystkich urzadzeń w aucie. super jakość wykonczenia. 185000 i nic nie trzeszczy we wnętrzu
zimą grzeje bardzo dobrze i skutecznie usuwa pare z szyb, latem brakuje klimatyzacji. mimo szyberdachu bywa gorąco
z przodu jest dużo miejsca zarówno na nogi, barki, jak i głowę choć tą przestrzen nieco ogranicza szyberdach. Z tyłu niestety brakuje przestrzeni na nogi, a zwłaszcza stopy.
bardzo dobre wyciszenie auta. delikatnie słuchać tylko silnik, co umożliwia słuchanie dobrej muzyki :)
zużycie paliwa niestety miescie dość wysokie. w granicach 10,5 l. Na trasie zupełnie inna sprawa, spalanie na 17 calowych felgach i oponach 215 spada bez problemu do 7 litrów
Uważam, ze jak najbardziej odpowiedni. Ceny aut używanych tej marki w ostatnim okresie bardzo spadły a ich jakość nie :)
Dotychczasz jedyne drobiazgi to naprawa zawieszenia przedniego, wymiana pompy paliwa i wisca
zadnych poważnych awarii
BMW Seria 3 E36 Sedan