Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Cabrio

Silnik 320 i 170KM 125kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Cabrio 320 i 170KM 125kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Sprzęgło
Samochód bardzo przyjemny w użytkowaniu, minusem są wysokie koszty serwisu, no ale jeżeli ktoś wybiera markę premium a w dodatku kabriolet to musi się z tym liczyć.
Silnik w tej wersji jest chyba najsłabszą jednostką którą można normalnie używać w samochodzie przy takiej masie. Ładnie wkręca się na obroty, a i dźwięk przyjemny dla ucha.
Precyzyjna, biegi bardzo ładnie wskakują. Przełożenia dość rozsądnie dobrane.
Bez najmniejszych zastrzeżeń, auto prowadzi się pewnie, niezależnie od prędkości.
Ze złożonym dachem bardzo słaba widoczność, "słupek c" ma szerokość co najmniej pałacu kultury, natomiast bez dachu manewruje się nim łatwiej niż rowerem.
Nie mam zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu. Fajnym akcentem jest skierowana ku kierowcy deska rozdzielcza.
Nie wiem czy inne wersje nadwoziowe mają równie sprawne ogrzewanie, ale tutaj działa to idealnie, po kilku minutach można saune urządzać w środku, niezależnie od pory roku. Klimatyzacja również wydajna.
Tutaj szału nie ma, o ile dla 2 osób z przodu miejsca jest pod dostatkiem, tak osoby z tyłu już takiej kolorowej sytuacji nie mają, ale nie jest tak źle. Podróżowałem również z osobami o wzroście około 180 i trasa około 300 km jest również na tylnej kanapie możliwa.
Jak na kabriolet jest ok, ale jeżeli porównać to do zwykłego samochodu, odczujemy sporą róznicę. Żeby nie ogłuchnąć polecam jazdę na dłuższych odcinkach nie przekraczającą 150km/h
Tyle pali moje cabrio na 18 calowych felgach z oponami 225/45. Wyniki wzięte z aplikacji na dystansie 10000 km. Mój styl jazdy określam jako dynamiczny, szybkie ruszanie z pod świateł itp. Spalanie maksymalne z jazdy w bardzo zakorkowanym mieście.
Samochód jest dość drogi, ale uważam że jest wykonany bardzo dobrze. Wystarczy o niego dbać, a odpłaci się radością z jazdy.
Nie przypominam sobie by coś się regularnie psuło z tego typu drobnostek. W takim samochodzie jeżeli coś jeszcze się nie popsuło to znaczy że już będzie działać do końca.
Właśnie jestem na etapie wymiany sprzęgła, mam nadzieję że to będzie ostatnia z moich poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 320 i 170KM 125kW [l/100km]

13,3