Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Cabrio

Jacek, 5 lat temu
Silnik 320 i 170KM 125kW
Rok produkcji 2000
BMW Seria 3 E46 Cabrio 320 i 170KM 125kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło bo wcześniej nim jeździłem od znajomego spodobał mi się i go mam.
Silnik : Falowanie obrotów na biegu jałowym
Auto jak na swoje lata prezentuje się atrakcyjnie. Fajnie jedzie się na trasie. Dobrze prowadzi się w zakrętach. Jazda bez dachu potrafi sprawić przyjemność. Niestety czuć ciężar pojazdu na każdym kroku.
Troszkę za słaby do wagi pojazdu, delikatny na drobne usterki przepływomierza, czujnika wałka, disy, krokowego... nazbierało by się tego trochę
Bez problemów, biegi wchodzą dobrze, Brakuje troszkę 6 biegu na autostradę by obniżyć spalanie
cabrio/cupe musi być twarde, ale dzięki temu lepiej się trzyma drogi, świetnie się prowadzi, precyzyjnie, choc kierownica chodzi dosyć ciężko (ten typ tak ma)
oznaki korozji... jedynie w miejscu gdzie doszło do uszkodzeń, raczej dobrze się trzyma, mówią o przednich nadkolach... coś w tym jest u znajomego tam jest sporo rudej. Podwozie jak zakonserwujesz to będzie się trzymać, na pewno nie jest tak jak w niektórych autach gdzie stojąc obok słychać jak ruda go zjada.
trzeba pamiętać ze ma sie za sobą "bagażnik" jak w sedanie. Po ściągnięciu dachu widać wszyściutko, porozłażeniu dachu niestety tylne słupki przez to że to cabrio sa baaaardzo szerokie i cofanie jest znacznie utrudnione. podobnie jest gdy mamy założony hardtop ale już troszkę lepiej/ Temat nadrabiają dobre lusterka. Mają odpowiednią wielkość
wszystko w zasięgu ręki kierowcy bez wychylania się czy szukania. Siedzi się wygodnie. Auto typowo dla pojedynczego użytkownika, ciężko wozić dziecko z przodu (nisko dach źle je wkładać) a z tyłu to ciasnota po wsadzeniu fotelika ogromna. Bagażnik bardzo mały chyba że mamy rozłożony dach i schowamy kufer to i 4 worki ziemniaków wejdą.
nagrzewnica lubi mieć awarie... szyby też parują, ale ogólnie OK choć uważam że klima w konkurencji znacznie lepiej działa. Grzanie.... duży silnik długo sie grzeje w zimie, trzeba przejechać i 6 km by mieć 30 stopni wodew mniejszych silnikach jest szybciej i po 2-3 km by sie nagrzało
Kierowca ma nawet ok miejsca... pozostali bardzo mało, a wygoda wsiadania pozostawia wiele do życzenia. Chcesz jeździć sam albo z 1 osobą to ok, byle byś nic ze sobą więcej nie brał poza neseserem do walizki!
jest cicho, po ściągnięciu dachu słychać przyjemne mruczenie.Jeśli wszystkie uszczelki dobrze działają i tylni wał to jest na prawdę super
pali tyle co każde auto o tej pojemności i masie, jak nie mniej - polecam lpg. Jakość części zamiennych słaba ale oryginalne dobrze się trzymają.
jakość oryginału duża, ale cena tez duża
lubi drobne usterki.. to szyba sie nie domknie, to czujnik parkowania zwariuje, to cewka zapłonowa umrze.... drobiazg raz na 2 miesiące...
myślę że auto idiotoodporne, toleruje nawet złe użytkowanie bezawaryjnie...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320 i 170KM 125kW [l/100km]

11,7