Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Coupe

Majuś, 10 lat temu
Silnik 320 Ci 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E46 Coupe 320 Ci 150KM 110kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Do pozytywów to prosta konstrukcja o która coraz ciężej , niezawodność ( wsiadam i wiem że dojadę) piękna sylwetka , połączenie komfortu ze sporym bagażnikiem i miejscem la 4-5 osób ze sportową sylwetką i sportowym zacięciu.Kolejny pozytyw to odgłos rzędowej szóstki i napęd na tył.Auto ma 14 lat , miało malowane lewe dzwi w niemczech pare lat temu i tylki tu zaczęło coś wychodzić na rantach , wielkości paznokcia.Silnik 2.0 150KM przebieg 213000 KM wydaje się rzeczywisty , jeździ na pełnym syntetyku i nic nie pobiera.Moc jest wystarczająca do normalnej jazdy , ale czasami jej brakuje.Na gazie chodzi bez zastrzeżeń , spalanie do 13 litrów LPG w Warszawie. Naprawy jakie przeprowadzałem (sam) to: czujnik położenia wałka rozrządu (FEBI 80 zł) , wahacz Meile 380 , drązki kierownicze Meile 305 komplet .Czujnik cofania 60 zł. Czasami zdarza się że zapali mi się kontrolka ABS , DSC i Hamulec Ręczny zaraz po odpaleniu , ale pózniej gaśnie (czujnik abs do wymiany). Czasami podczas jazdy po nierównościach wyskakuje kontrolka od poziomu oleju (żółta-oznacza żeby sprawdzić poziom oleju przy najbliższym tankowaniu) , ale po ponownym odpaleniu jej nie ma.Poważnych awarii brak. Trochę rzuca w koleinach ale to przez opony 225/45/17 , na 15" jest OK. Jestem ogólnie zadowolony , mam zadbane auto , a jeśli miał bym kupić jeszcze raz , to z mocniejszym silnikiem i również LPG , silnik 2.0 150 KM ma około 10 sekund do 100 km/h i w zupełności wystarcza do normalnej jazdy.Warto kupić jeśli trafi się zadbany egzemplarz.
Zawieszenie : wymiana wahacza , sworzni i drązków kierownicznych
Silnik : czujnik położenia wałka rozrządu
Układ elektryczny : czujnik PDF (cofania)
Ogólnie dobrze , zero poważnych usterek , same pierdoły jak pisałem dalej,Auto na LPG bardzo ekonomiczne i bez problemów.Połączenie auta sportowego , a zarazem duży bagażnik i sporo miejsca.
Prosta konstrukcja jak na nasze czasy.Ja wole samochód starszy ale prosty , sam przy nim robię wszystko.Jedyne drobne problemy z elektryką , z którymi można śmiało jeździć.
Super , skok drążka krótki , a zmiana biegów precyzyjna , może brakować 6-go biegu przy dużych prędkościach ale w tych latach to rzadkość w silnikach benzynowych , a po za tym te silniki lubią wysokie obroty.
Precyzyjny , jeśli się o niego zadba.Przy wysokich prędkościach auto spokojnie się prowadzi , jedynie na kołach 17" jakie posiadam (opony 2225/45/17) jest problem w koleinach , ale na zimowych 15" problem znika.
Komfort jak na Auto Coupe jest Ok.Ja jeżdżę na oponach 225/45/17 więc nie mogę wymagać zbyt wiele , ale ogólnie jest dobrze.Jechałem nad morze w 5 dorosłych osób z bagażem i nikt nie narzekał , chociaż nie były to drobne osóbki :)
Ergonomia na najwyższym poziomie , wszystko pod ręką , wręcz intuicyjnie.Obsługa jest bardzo prosta i myślę że nikt nie będzie miał z nią najmniejszych prblemów.
Samochodzik grzeje bardzo dobrze.Szybko łapie temperaturę i w moment nagrzewa wnętrze.Z klimatyzacją jest również dobrze.Jeździłem wieloma samochodami w tym dużo nowszymi ale w BMW klimatyzacja działa Super.
Nie jestem za wysoki , mam 174 cm wzrostu więc dla mnie jest super.Jadąc mad morze z tyłu miałem 3 pasażerów , dwóch ponad 180 cm wzrostu i 100 KG wagi , oraz jedna dziewczyna i dało rade , nikt nie narzekał.
Auto przy normalnej jeździe jest ciche , dopiero od około 4 tysięcy obrotów zaczyna być słychać silnik , ale dla mnie to atut , bo odgłos rzędowej szóstki to muzyka dla niejednego zmotoryzowanego.
Jeśli chodzi o zużycie paliwa to jest bardzo dobrze jak na tą pojemność.Benzyny do 10 litrów stolicy , a że mam instalację LPG to jest super , maxymalnie 13 litrów. Części , duży wybór , wiele zamienników , ceny różne.Dobre zamienniki nie są najtańsze , ale nie jest to klasa forda fiesty. Myślę że ceny w normie jak na tę klasę.BMW wcale nie oznacza że Będziesz Miał Wydatki.
Stosunek ceny do jakości jest dobry , jeśli porównamy do rocznika , nie jest tak kolorowo , ale mi to nie przeszkadza.Coś za coś, wole auto starze ale nie zawodne i proste , a jest lepiej wyposażone niż nie jedno dużo młodsze.
Jak narazie w ciągu 6 miesięcy psuły się same pierdoły , zawieszenie przód (takie już kupiłem) , czunik cofania , czujnik położenia wałka rozrządu , brak poważnych usterek.
Nie miałem żadnej poważnej usterki , chociaż nie jeżdżę delikatnie.Zawsze wsiadając i jadąc daleko w trasę nie martwię się czy dojadę.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 320 Ci 150KM 110kW [l/100km]

11,8