Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Coupe

Wojtass, 8 lat temu
Silnik 323 Ci 170KM 125kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E46 Coupe 323 Ci 170KM 125kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Pomysłowość konstruktorów, wszystko logiczne i przemyślane.
Przeniesienie napędu : dwumasa, dyferencjał
Wybrałbym ocenę pomiędzy dobrze a doskonale. Nadwozie coupe mi nie odpowiada gdyż drzwi są dłuższe od tych w sedanie i ciężko jest wysiadać na parkingu stając obok innych aut.
Nie bierze oleju. Jeździ na syntetycznym Valvoline 5w40. Ma bardzo dużo siły i cały czas pchnie auto do przodu aż do czerwonego pola, ciągle czuć wciskanie w fotel. Mam wrażenie, że to bardzo trwała jednostka i prędzej zużyje się skrzynia, sprzęgło czy dyfer niż ten silnik.. jak z samolotu.
Skrzynia ma długie biegi. W mieście przy 50 nie wiem czy lepiej na 2 czy na 3 jechać
Uważam że to jest największy plus tego auta za raz po silniku. Mam wymienione wszystkie amortyzatory, koła 225x45 r17 auto prowadzi się bardzo pewnie, bardzo trzyma się drogi. W zakrętach jest rewelacyjne jedzie jak po torach. Każdy kto ze mną jechał był zaskoczony, że auto tak się trzyma. Bez podsterowności, wszystko zrównoważone. Nie pojedzie inaczej niż zechcę. Cały czas czuję się że jest to auto ze stali prawdziwe. Układ kierowniczy jest bezpośredni. Kierownica obraca się z wyraźnym oporem, (tak ma być, specjalnie jest ograniczona siła wspomagania) przeszkadza to w mieście. Pozwalam sobie na dużo jeżdżąc tym autem. Kiedyś tak szybko nie jeździłam. Nie jest komfortowe na nasze drogi. Na koleinach ściąga. Nie tylko przez szerokie opony, mój kolega i koleżanka jeżdżą na 205 w compakcie i sedanie i też ściąga ale mniej. Jest to następstwo konstrukcji gdyż rozstaw kół jest za wąski, i auto skacze z lewa na prawo+wspomaganie ma małą siłę+szerokie opon=ściąganie. Gdy asfalt jest w miarę równy problemu nie ma. To że dobrze się trzyma to plus i minus bo auto podskakuje razem z wybojami. Ale dostarcza wrażeń i pewności prowadzenia.
Może i fotele są w miarę wygodne ale mi nie odpowiadają, po dłuższej jeździe bolą uda. Gdy już ustawię sobie dobrze siedzenie to zaraz nad głową mam podsufitkę. Jadąc w 4 osoby jest wygodnie w 5 nie polecam ale się da :) widoczność jest dobra, nie narzekam,nic nie przeszkadza. Auto jest raczej twardo sprężyste. Nie tapczan.
wszystko na swoim miejscu, podłokietniki schowki
wspaniałe ogrzewanie i klimatyzacja, szybko robi się ciepło czy chłodno. Klimatronik działa wzorowo.
jak na takie małe autko to super. I z tyłu i z przodu.
uważam że silniki bmw bardzo dobrze wykorzystują mieszankę paliwową :) i spala stosowne do trybu jazdy ilości paliwa. w trasie jak jadę normalnie to 7l jak dynamicznie na max to średnio do 12l
wzorowe materiały i wytrzymałość
elektryka wszystko działa.
Hmm auto ma 235000 przebiegu trzeba wymienić to i owo np dyferencjał, dwumasę i możliwe że regeneracja Vanosa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 323 Ci 170KM 125kW [l/100km]

7,1