Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

czestek1, 14 lat temu
Silnik 1.8 316 i 116KM 85kW
Rok produkcji 2002
BMW Seria 3 E46 Sedan 1.8 316 i 116KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Polecam, rozsadnym, ludziom, dynamicznym, dbajacym i nie żałujacym na ewentualna naprawe.
To moje kolejne BMW. Polecam egzemplarze mało wyeksploatowane, przestrzegam przed kupnem BMW dla tzw.znaczka. Często oszołomstwo zakupuje te samochody, za ostatnie pieniadze, dla szpanu, i zajeżdza je bezlitosnie bo ich juz nawet na serwis nie stac.Ja w przeciagu roku eksploatacji wymieniłem tóz po przyjezdzie z NIEMIEC poduszki tylnych amortyzatorow ( koszt 80zł) napotkałem na kłopot z podsiwetleniem tablicy rej.( połamane przewody w przetotce gomowej miedzy klapa a wnetrzem) Auto dobrze wykonane, solidne, prowadzace sie stabilnie. Pojawiaja sie czesto usterki z zamocowaniem dyferencjału( temat rzeka w tym modelu) powoduje to lekkie głuche stuki , szarpniecia przy wbijaniu pierwszego biegu i R. W moim przypadku wysokie spalanie w cyklu miejskim, szczegolnie zimą, na krótkich odcinkach 12l Pb95/100km, na trasie natomiast jazda z predkosciami 120-140km jakies 6,5-7,0 l/100km. Jazda z wiekszymi predkosciami jest absurdlanie w tym silniku ekonomiczniejsza. W samochodzie jest cicho.Słaby system nagłosnienia.Seryjne radio i głosniki umiesczone w tapicerce drzwi i tylnej półce nie daje dobrych doznan akustycznych.Koszty ekspolatacyjne sa porownywalne z innymi markami. Im taniej sie kupi bardziej zjechany , tym wiecej bedziemy ponosic kosztów.
Skrzynie maja czasem opor podczas wbijania 2 biegu przy niskiej temperaturze.
Prowadzenie, precyzja, jednak na polskie drogi troche za twardy.
Wyszstko na miejscu, bez zbednych pierdół, łatwe intuicyjne.
Klimatronic działa rewelacyjnie.
Na przednich fotelach duzo miejsca jednak z tyłu robi sie ciasno.Mało miejsca na nogi dla siedzacych z tyłu.Ilosc schowkow dla mnie wystarczajaca. Wysztkie opinie sa subiektywne boi kazdy oczekuje czego innego od auta i ma ine potrzeby. Dla rodziny 2+ 2 sadze ze bedzie za małe.
zadnych szumow i swistow powietrza, czasem chrupia uszczelki w drzwiach przednich.
W miescie na niedogrzanym silniku pali sporo 12l/100km, ale trasa predkosc 120-140km komputer wskazuje 6,5-max7 l/100km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 316 i 116KM 85kW [l/100km]

7,7