Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Paweł, 9 lat temu
Silnik 1.9 316 i 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy i dobry pod LPG Jeśli miałbym kupić ponownie to tylko po liftingu z końcówki produkcji czyli 2004r.
Karoseria : Rdza na błotnikach tył i dolnej części drzwi
Zawieszenie : tylne zawieszenie, sprężyny i amorki
Auto stosunkowo dobrze wyciszone, komfort jazdy też OK, miejsca w sam raz na moje obecne potrzeby - jeżdżę głównie sam. Wydatków na różne naprawy zaznaję niestety coraz więcej stąd dla mnie auto na 4 z minusem (choć to przecież dziadek już i pewne sprawy trzeba mu wybaczyć). Bardzo dobrze sprawuje się na gazie, spalanie od 8,5 do 10l/100km
Silnik ma tylko 105KM wiec cudów nie można oczekiwać, zdecydowałem się głównie ze względu na to, że chciałem spróbować pojeździć na LPG. Wychodzi do 25 złotych na 100km
Biegi wchodzą czasem z lekkim oporem.
Nie mam z czym za bardzo porównywać, w zakrętach jest OK.
Podgrzewane lusterka zapeniające dobrą widoczność; lusterko wewnętrzne też dobrze, przyciemnia się automatycznie - niezłe jak na tak stare auto.
Brakuje uchwytów na napoje, poza tym OK
Klimatronik potrzebował nowego "jeża", wymiana kosztowała trochę czasu i obejrzenia filmików na youtube ale z powodzeniem można zrobić to samemu w garażu. Koszt części 180 PLN.
W sam raz. Podoba mi się to, że fortele są od tyłu wyściełane pokrywą z tworzywa sztucznego co czynu je odpornymi na buty małych dzieciaków, które uwielbiają je kopać siedząc w swoich fotelikach.
Ciszej niż w Almerze. Do niczego innego porównać nie mogę. Uszczelki lekko świszczą.
W ciągu 2 lat użytkowania wpakowałem w naprawy 6000 złotych co stanowi połowę wartości auta. Dużo czy mało? Dla mnie bardzo dużo i czasem szlag trafia i człowiek mysli aby się z tych BMW wyleczyć ale po rozmowach z paroma kolegami okazuje się, że każdy bez względu na markę (porównanie do Laguny i Passata B5) wydał podobne kwoty w ciągu podobnego czasu użytkowania.
Kupiłem auto jak miało 11,5 roku. Uważam, że cena rynkowa nie odzwierciedla faktycznej wartości tych aut. Jakby nie patrzeć są to już dziadki i w każde trzeba będzie wrzucić trochę kasy aby doprowadzić do względnego porządku. Auto było kupione by spełnić marzenia sprzed 10 lat. Człowiek cieszy się przez kilka pierwszych tygodni a potem chce po prostu jeździć a nie ciągle myśleć o wydatkach.
Klimatronik (jeż), mechanizm szyby kierowcy, przepływomierz, regeneracja układu kierowniczego, świece, kable, paski, końcówki przewodów hamulcowych
Pęknięte sprężyny tył, cieknący amortyzator tył, awaria układu chłodzenia - nowa chłodnica, zbiornik wyrównawczy, przewody a jednak ciągle w okresie wakacyjnym przy wysokich temperaturach po troszku ubywa i trzeba pilnować.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.9 316 i 105KM 77kW [l/100km]

8,3