Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Paweł, 10 lat temu
Silnik 1.9 318i 118KM 87kW
Rok produkcji 1998
BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 318i 118KM 87kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Blacha ocynk, nie ma ani grama rudej! Lakier dalej się błyszczy pomimo 15 lat.
Silnik : Układ chłodzenia.
No cóż... to moje pierwsze BMW i muszę przyznać, iż jestem mega zachwycony tym samochodem pomimo stereotypu, iż jest to dresowóz. Mój samochód toleruje tylko metal i pochodne. Trzeba łamać stereotypy. Piękna linia nadwozia, świetny układ jezdny, bardzo komfortowy i ergonomiczny środek. Minusem jest układ chłodzenia, ale można przymknąć na to oko, gdyż są to naprawy, które można zrobić na własną rękę. Narazie nie płaciłem żadnemu mechanikowi.
Urzekający świst silnika, bardzo dynamiczny silnik jak na 1,9 :) Jeśli chodzi o układ chłodzenia silnika to już inna bajka... Z usterek to wymieniłem: pęknięty zbiorniczek wyrównawczy, króćce, które nie wytrzymują i się kruszą, termostat, czujnik oleju. Ogólnie to bardzo wrażliwa sprawa i wystarczy malutka nieszczelność i układ się zapowietrza...
Nie mam żadnych zastrzeżeń!!! Biegi wchodzą bardzo przyjemnie i lekko.
Auto niesamowicie dobrze trzyma się drogi nawet przy dużych prędkościach na zakrętach. Świetnie się prowadzi. Porównując z Audi A4 B5 dużo lepiej prowadzi się BMW. Wiem bo mam oba auta w rodzinie. Dużo większą przyjemność odczuwam z jazdy BMW. Przy szerokich oponach odczuwalny jest lekki dyskomfort i trzeba mocniej trzymać kierownice (mam kapcie 225/45), ale to jak w każdym aucie.
Jak dla mnie bomba, Zarówno przednia i boczne szyby, lusterka. Jedyny minus to tylna szyba i cofanie. Ciężko czasem wyczuć odległość dlatego używam do tego lusterek no i parktronika. Bardzo pomocna rzecz :)
Brak zbędnych przycisków. Przyciski od szyb przy lewarku skrzyni biegów - super sprawa!!!
Jak narazie bez zastrzeżeń. Działa poprawnie. Do regeneracji sprężarka od klimy.
Jeśli chodzi o przednie miejsca w aucie to miejsca jest sporo jak dla mnie (180 cm wzrostu). Deska jest zaprojektowana idealnie. W tyle nieco mniej miejsca ale w moim odczuciu więcej niż w Audi A4 B5. Jedyny mankament mojego modelu to brak składanej tylnej kanapy :( to jest duży problem. Nie jest to pakowny samochód. Następne będzie kombi.
Dopiero przy dużych prędkościach na dwupasie słychać opór powietrza. Przy jeździe miejskiej auto jest wyciszone idealnie. Duży plus za to !!!
Co do spalania to w przedziale 7,5 - 9,5 litra w trybie mieszanym z przewaga miejskiego. Raczej spokojnie prowadzę samochód, ale auto swoje waży. Jak na tak dynamiczne autko to jestem bardzo zadowolony ze spalania. W trasie można zejść do 6,6 litra. Ceny części oryginalnych są dość drogie, ale nie wszystkie. Warto zapytać w ASO przed wymianą czegokolwiek. Dużo zamienników i części używanych. Wszystko staram się sam naprawiać więc koszty napraw odpadają.
Jakość pierwszorzędna !!! Blacha ocynk, nie ma ani grama rudej! Lakier dalej się błyszczy pomimo 15 lat. Samochód bezpieczny i bardzo solidnie wykonany!
Z czasem padają czujniki np. oleju. Układ chłodzenie to słaba strona silnika. Musiałem wymienić zestaw naprawczy zamka drzwi kierowcy. Szyba przednia od pasażera coś mi wolno zamyka.
Jeśli chodzi o poważne usterki to takie jeszcze mi się nie przytrafiły. Jedynie problemy z układem chłodzenia. To standard w tym silniku. Z usterek to wymieniłem: pęknięty zbiorniczek wyrównawczy, króćce, które nie wytrzymują i się kruszą, termostat, czujnik oleju. Ogólnie to bardzo wrażliwa sprawa i wystarczy malutka nieszczelność i układ się zapowietrza... Nie zdarzyło mi się, aby auto zgasło w trakcie jazdy. Są to raczej naprawy profilaktyczne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.9 318i 118KM 87kW [l/100km]

7,9