Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

hammet1, 13 lat temu
Silnik 2.0 320d 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 136KM 100kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej pozytywnie zaskoczyło mnie całe auto tak naprawdę, pomimo że wiedziałem co kupie, bo ten model już kolega miał wcześniej. Zdradzę wam tajemnicę. Oglądanie tego auta z zewnątrz jak i wewnątrz to dopiero początek waszej przygody. Jazda tym samochodem wywołuje uśmiech, radość małego dziecka z każdym wciśnięciem pedału przyśpieszenia, a także otwieraniem auta, patrzeniem na nie...
Karoseria : Nie wiem dlaczego ale wychodzi mi rdza w progu drzwi tylnych z jednej i drugiej strony oraz na nadkolach tylnych.
Wydaje mi się, że z czystym sumieniem mogę polecić go każdemu, kto chce limuzynę ze sportowym zacięciem, młodym jak i starym, singlom i małżeństwu, spokojnie zmieści się 4 osobowa rodzina. Silnik jest moim zdaniem super, może wymaga paru doglądnięć, ale nie oszukujmy się, który silnik tego nie wymaga? Chyba w służbowym aucie tylko:D.
Silnik? Moim zdaniem super. Po każdym wyjściu z samochodu jestem pod wrażeniem, wciąż mnie pozytywnie zaskakuje. Po prostu mam te odczucie, że warto było kupić. Natomiast do stacji paliw zaglądam naprawdę rzadko. Porównując z Omegą B 2.0 16V benzyna. Jeśli chodzi o usterki silnika to nie mam pojęcia dlaczego króluje jako problemy z tym samochodem. Prawda jest taka, że ten model faktycznie choruje na parę rzeczy, ale są to małe problemy i każdy kto kupił ten samochód nie z przypadku tylko jest fanem marki wie o co chodzi i sam sobie spokojnie poradzi z pomocą forum internetowego.
Jeśli chodzi o przełożenia czyli to ile pociągnie na danym biegu to nie sprawdzałem do końca, ale w zupełności wystarczy. Jeśli natomiast chodzi o precyzje wrzucanych biegów to niestety wszystkie modele e46 mają problem z ustalaną pozycją pionową drążka zmiany biegów(po wrzuceniu 5 i wyłączeniu biegu lewarek pozostaje po prawej stronie zamiast na środku, po pewnej chwili znowu jest jak fabryka dała). Podobno bmw ogłosiło kiedyś akcję serwisową związaną z tym problemem, ale mój egzemplarz chyba tam nie dotarł. Na forum spokojnie można o tym poczytać.
To w końcu BMW nie mogło być inaczej. Jeśli ktoś szuka komfortu i ma delikatna dupkę to won do francuskich badziewi, tutaj jest twardo i czuć większość dziur w naszych pięknych \"drogach\". Za to prowadzenie auta w łukach poezja, nic się nie kołysze!
Nie zauważyłem żadnego problemu. No chyba że jak ktoś lubi patrzeć na czubek maski podczas jazdy to będzie musiał sobie podnieść fotel na samą górę - jest taka możliwość. Ale że ja kupiłem bmw nie po to aby oglądać znaczek na masce to mam obniżone do samej podłogi;).
Moim zdaniem wszystko jest na swoim miejscu, układ przycisków intuicyjny, nie ma większych problemów.
Wydaje mi się, że nie ma tu o czym się rozpisywać, w zimę grzeje, a w lato chłodzi klima więc wszystko jest ok.
Jestem kierowcą i właścicielem, nie mam zamiaru jeździć ani na prawym fotelu ani z tyłu więc jak dla mnie miejsca jest wystarczająco (mam 188cm wzrostu), jeśli chodzi o pasażerów to jechałem raz na prawym fotelu i wydawało mi się całkiem miło, natomiast z tyłu słyszę co chwile że za mało miejsca jak jedzie tam 3 osób. W 4 osoby w aucie podróż bardzo miła, natomiast w 5 już bywa gorzej. Chyba, że wozi się z tyłu 3 apetyczne dziewczyny to raczej one nie będą narzekać na brak miejsca;).
Ja nie widzę żadnego problemu. Faktycznie słychać przy wyłączonym radiu uszczelki jak pracują podczas jazdy, ale skoro mam radio to z reguły jest włączone, a wtedy nie słychać. Faktycznie jest jakiś problem z szybami przednimi, ale na początku, gdy kupiłem auto coś mi piszczało przy podnoszeniu szyb, ale teraz jakby problem sam zniknął. Być może ma to związek z temp zew.
A więc tak. Mówią BMW - będziesz miał wydatki, a także BMW - bardzo mądry wybór, słyszałem też kilka innych rozwinięć tego skrótu, ale prawda jest taka, że w porównaniu do opla części są o około 25% droższe, ale dojście do zrobienia czegokolwiek jest banalne. Jeśli zna się ktoś trochę na motoryzacji, ma coś z majsterkowicza to na pewno sam da rade co nieco zrobić. Moim zdaniem jest to najbardziej przemyślany samochód pod względem serwisu jaki do tej pory spotkałem. Co do zużycia paliwa to nie wierzcie w bajki, że jak samochód ma 2 litry pojemności to będzie palił ile mu zalejesz. Z mojego doświadczenia zauważyłem, że na trasie pali około 5.8l/100 na klimie i z prędkością 100-120. Natomiast w mieście najwięcej pokazał mi komputer 8.0l/100km. Faktycznie golfy palą 4,5 na trasie, a w mieście nawet 6, ale maja 80KM i przyśpieszenie do 100km/h 15 sekund:P. E46 ma 9,9s do setki i pali troszkę więcej:P. Raz udało mi się bez klimy osiągnąć wynik 4.7l/100, ale jechałem wtedy max 90:P.
Auto po wszystkich opłatach związanych z rejestracją samochodu zza granicy, po standardowym przeglądzie serwisowym po zakupie auta (wymiana oleju, wszystkich filtrów), ponadto rzeczy które nadawały się do wymiany - końcówka drążka stabilizatora, koło dwupasowe wału korbowego, łącznik elastyczny wydechu i jakieś inne duperele wyniosło mnie 19.000zł łącznie z ubezpieczeniem oc na pół roku i ac 1 rata z 4. Wrażenia z jazdy - bezcenne, zgodnie z hasłem reklamowym - BMW - Radość z jazdy.
Oby tak dalej, nie zauważyłem jakoś drobnych usterek.
Mam nadzieję, że nie będę musiał zmieniać zdania i będę z czystym sumieniem polecał ten model.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 136KM 100kW [l/100km]

6,1