Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Silnik 2.0 320d 136KM 100kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 136KM 100kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : nie starzejacy sie Design :)
Silnik : trzeba o niego bardzo dbac
Zewnetrzna sylwetka bardzo ladna nawet jak na swoje lata, wewnatrz tez spoko :) Autko kupione z magicznym przebiegiem 185 tys w 2011 roku sprowadzone z Francji , dojezdzilem do 305 tysiecy, ogolnie jezdzilbym dalej BMW ale ze wzgledu ze wszystkie krole wsi i ortalionu , mirki, sebixy i inne take osobniki zainteresowaly sie ta marka a szczegolnie tym modelem E46 i chca go zbeszczescic jak E36 sprzedalem autko :( jesli komus to nie przeszkadza to polecam autko ale z silnikiem 330d :)
Przez 6 lat uzytwokwania bylo pare napraw, na poczatku uszczelka pod pokrywa glowicy, pozniej wentylator chlodnicy, wymiana termostatow, czyszczenie egr , pozniej padlo sprzeglo wymiana kpl, do tego uszczelniacz na wale, na koniec problemy z pompa paliwowa wymieniony sam sterownik, co by nie robic jest drogo, oczywiscie klapek w dolocie brak ( wymontowane ze wzgledow bezpieczenstwa silnika ) co sprawilo ze silnik z malych obrotow wgl nie zbieral sie dopiero od 2 tys i twardo gasnie
zadnych problemow i napraw skrzyni, irytujace jest to ze przy niskich temperaturach po wrzuceniu 5 biegu potem ciezko znalesc 3 i 4 :D trzeba zaczekac az skrzynia troszke sie rozgrzeje potem wraca do normy, niestety jakos oleju na to wplywa
tutaj nic nie moge zarzucic :) fajnie sie prowadzi , sztywne autko, wystarczy miec oponki 205/55 16 i autko jest jak przyspawane do drogi
moje poczatki spoko ale po czasie pojawila sie ruda, spod maski, progi i tylne nadkola zwlaszcza :D
widocznosc bardzo dobra nie mam do czego przyczepic sie, nie jest bardzo duze gabarytowo, bez wiekszych problemow z zaparokwaniem w miescie :)
wszystko to co potrzeba jest pod reka, proste w obsludze, fajnie czytelne :) moze brak jakiegos uchwytu na kawe/ herbate ale nie mozna miec wszytkiego
bez zastrzezen
pod warunkiem ze jestes karzelkiem to spoko ja mam 180 wzrostu i jak tylko wygodnie usiade sobie zakierownica to z tylu brak miejsca, plusem jest podokietnik z porzu i tylu oraz schowek na narty :)
jak na diesla jest bardzo dobrze :)
tutaj uwazam ze jest przesadnie, ja rozumiem ze BMW ale bez przessady, jesli chcecie jezdzic na dobrych czesciach nie zamienikach z chin trzeba bulic doslownie, czesto nie psuje sie ale jak cos padnie to masakra
jakos wykonczenia wnetrza bardzo dobra, spasowanie tez :) wizualnie z zewnatrz tez fajnie sie oglada :)
zasniedziale styki ksenonow, palaca sie masa tylnych lamp, problem z wyswietlaczem w radiu drobne naprawy przy zawieszeniu i przeniusienu napedu
sprzeglo, pompa paliwowa kosztowna naprawa i sam koszt demontazu i montazu

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 136KM 100kW [l/100km]

BMW Seria 3 E46 Sedan