Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

AmbitnyLen96, 4 lata temu
Silnik 2.0 320d 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 150KM 110kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Użytkuje auto 2 lata więc postanowiłem się z grubsza podzielić opinią na temat BMW. Pomimo tego że bardzo lubię markę to moja wypowiedź tutaj będzie pisana zgodnie z prawdą a nie pod wpływem emocji fana. Zaczniemy od plusów niesamowity układ jezdny po prostu poezja czy wychodzisz w zakręt 40 czy 120 to mało ważne auto jest przyklejone, silnik 2.0d 150km taki chciałem gdyż robię trasy i chciałem trochę zaoszczędzić na paliwie więc dlatego ta pojemność. Sam motor sprawdza się fajne jest elastyczny moc w miarę oczywiście bez szaleństw miejmy na uwadze że to 2 litry nie 6.3 amg :-D spalanie na trasie poniżej 6l bardzo realne miasto pod 7-8. Środek i jakość wykończenia na prawdę na poziomie plastiki miękkie i trwałe jak na swój wiek posiadam pełen m pakiet wewnątrz więc wygląda super jak na auto z tego rocznika. Bryła auta dalej prezentuje się świetnie pomimo upływu lat i przykuwa wzrok przechodniów. Zawieszenie w życie niestety nie jest już tak kolorowe jak reszta bardzo szybko się zużywa dzięki naszym drogom, przy tym do tanich nie należy. Największa wada auta to korozja ! Nie wiem jakim cudem auto klasy premium nie jest ocynkowane po prostu nie mam pojęcia dlatego też progi, tylna klapa, błotniki, nadkola i podłoga lubi być zjedzona. Ogólnie polecam to auto zamiast Audi z tych lat bądź Mietków grunt to egzemplarz z pewnych rąk i najlepiej po wymianie turbiny bądź sprzęgła gdyż to najdroższe rzeczy w dieslu.
2.0 150km trwały fajny motor z czasem chcę się 3.0 ale jeżeli nie jesteście zwolennikiem wyprzedzenia wszystkiego co się rusza i nie bawi was ruszanie ze świateł na pełnej to jest bardzo dobrze dobrany silnik. Tak ode mnie dodam że nie żałujcie na paliwo wtryski są czułe i stacje typu u Mirka na podwórku, husar, perła radziłbym omijać. Turbina lubi być przedmuchana na trasie jazda po mieście każdym dieslem zdrowa nie jest więc trzeba dbać o to i wymieniać olej i filtry co 10-12 tyś
Powiem szczerze bez szaleństw 6 biegów i za to plus bo fajne spalanie na trasie można zrobić natomiast biegi wchodzą topornie czasem. Gdybym miał porównać np do Audi to tam wchodzą pewniej i lepiej. Ważna sprawa na sam koniec skrzynia biegów wymaga wymian oleju tak jak silnik. Według książki serwisowej nie trzeba ale gdy przyszło do wymiany okazało się że jest sucho piszę o tym ponieważ jest to ważne co 50-60 tys warto o to zadbać ja lałem Valvoline
6 z plusem to jest właśnie BMW
Tragedia na prawdę auto premium a dokowanie wszystko się sypie
Widoczność jest dobra jak na sedana, moim zdaniem trochę jest slaba widoczność do tyłu podczas manewru cofania.
To jest auto dla kierowcy a nie na odwrót. Cała konsola skierowana jest więc dla niego piękno i funkcjonalność tkwi w prostocie i za to właśnie uwielbiam to wnętrze wszystko czytelne i na swoim miejscu jedynie brak uchwytów na kubki
Mam 196cm za mną miejsca jest mało, ale próbowałem już za sobą siadać na spokojnie wchodzę niestety zapasu nad głową brak
5 czy jedzie 40 czy 150 jest przyzwoicie
Części niestety nadal drogie pomimo tego że auto jest już pełnoletnie
Daje 4 jest warte pieniędzy bo w przedziale cenowym do 20 tyś jest faworytem pod każdym względem jedynie na minus to rdza i ciut za drogie części
Nie miałem jakiś bardzo poważnych ale chcę wspomnieć tutaj o takiej rzeczy dla osób które nie wiedzą o tym bo nie miały BMW. Tak więc jeżeli pójdzie nam sworzeń wahacza to on jest niewymienialny więc musimy wymienić cały wahacz czyli 2 bo tak się wymienia. Kolejna rzecz to łożysko chcemy wymienić tanie łożysko żaden problem ale tu jest kolejne Ale, musimy wymienić je razem z piasta bo tak to jest zaprojektowane więc koszty z miejsca są większe.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 150KM 110kW [l/100km]

6,4