Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

olski, 13 lat temu
Silnik 318 Ci 143KM 105kW
Rok produkcji 2002
BMW Seria 3 E46 Touring 318 Ci 143KM 105kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak powyżej - zawieszenie w BMW to majstersztyk.
Silnik : awaria czujnika położenia wału korbowego
E46 nie zajechane jest godnym polecenia samochodem.
Najbardziej polecany z 4ro cylindrowych i rzeczywiście fajny silniczek, R4, zmienne fazy rozrządu, jedzie bardzo przyjemnie, ale 2.8 i 3.0 będą dużo lepsze a spalą nie wiele więcej.
Automat ze steptronic bardzo fajna, jedynie sporadyczne redukcje jadąc z góry denerwują. Natomiast komfort jazdy świetny, czas zmiany biegów ok, dobre wyczucie intencji kierowcy. W trybie sport ciągnie do wyższych obrotów i szybciej redukuje przy zwalnianiu. Tryb manual (góra dół) działa też zadowalająco. Sugeruje się wymianę oleju co 40kkm, ja wymieniłem póki co raz przy 114000 i nie było dużo zanieczyszczeń.
Nic dodać nic ująć, esencja przyjemności. na oponach 205/55/R16 było bardzo dobrze, teraz na 225/40/R18 nie chce się wysiadać z tego auta. w zakrętach przyklejone do drogi.
dla mnie bez uwag.
wszystko na swoim miejscu i przemyślane.
wszystko w najlepszym porządku.
z przodu doskonale, z tyłu trochę gorzej. w 4 osoby wygodna podróż.
słychać opływający szum powietrza i silnik ale są to dźwięki przyjemne więc dla mnie +.
Nie spodziewałem się mniej niż 10l/100km, spalanie oscyluje ok 9l/100km normalnej, dynamicznej jazdy. z włączoną klimą i automat. skrzynią dla mnie ok. ciężko powiedzieć ile w trasie gdyż w PL nie ma tras i nawet jazda 500km przypomina jazdę po mieście. Części: mnóstwo części w każdej cenie - ogromny plus. warto mieć swojego mechanika który ogarnia temat. Kupowałem parę części w ASO i ceny na normalnym poziomie, zawsze warto porównać.
Ceny bardzo się wahają, głównie z powodu stanu zajechania poszczególnych egzemplarzy. zadbany egzemplarz jest wart większych pieniędzy.
drobiazgi nie doskwierają:)
Padł czujnik położenia wału - koszt nowego 185zł w ASO.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 Ci 143KM 105kW [l/100km]

9,2