Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Affgan, 8 lat temu
Silnik 320 Ci 170KM 125kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Touring 320 Ci 170KM 125kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : m54b22 170 koni pozwala na płynne wyprzedzanie i dynamiczne ruszanie ze świateł zachowując przyzwoite spalanie
Inne
Samocohód idealnie pasuje dla młodej rodziny. Przy czym daje ogromną radość z jazdy. duży rozstaw osi, tylni napęd elastyczny silnik i M pakiet robią wrażenie...
Może nie zrywa asfaltu ale i tak łatwo pszyśpieszyć z 90km/h do 140km/h. silnik bardzo Cichy wyważony a odgłos rzędowej szóstki jest przepiękny!
W miarę płynnie zmienia przełożenia i idealnie komponuje się z tym silnikiem choć w silnikach powyżej 2000ccm mogli montować 6-stopniowe skrzynie. Troszkę jednak brakuje nadbiegu.
ABS i reszta systemów dbają o bezpieczeństwo, a tylna oś zapewnia dużo emocji i uśmiechu na twarzy.
Mimo że wole siedzieć nisko bardzo dobrze widzę przestrzeń wokół siebie i nawet małżonka która mierzy 168cm nie ma problemów z wyznaczeniem strefy samochodu podczas parkowania i skłądania się między innymi samochodami.
Delikatne problemy z grzaniem spowodowane zapewne zanieczyszczoną nagrzewnicą. ale to da się naprawić. Poza tym klima mrozi nawet w ponad 30-to stopniowy upał.
mogę wygodnie rozsiąść się w fotelu bez obawy o przestrzeń dla pasażera siedzącego za mną. Kanapa równie wygodna co kubełkowe fotele. Foteliki zapina się bez problemu.
Słabo słyszalne szumienie opon za to dobrze słyszalne mruczenie silnika mimo ori wydechu. Czasem aż radio wyłączam by tego posłuchać.
Jeśli chodzi o spalanie to przy oszczędnej jeździe za 150 zł przejechałem 560 km. Części można kupić tańsze lub droższe- zależy jaką wagę przykłada się do wytrzymałości. ogólnie jestem zadowolony.
za kilkanaście tyśięcy można mieć piękne auto z dobrym silnikiem i super wyposażeniem. Na dojazd do kościoła oraz na długie wycieczki 4-osobową rodziną bez obaw że nie wszystko się zmieści. Myślę że ciężko znaleść podobne auto w podobych cenach.
Oprócz drobnych usterek typu spalona żarówka, zepsuta pompka spryskiwaczy, i regeneracja alternatora jeszcze nie miałem okazji sprawdzić co się w tym aucie psuje.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320 Ci 170KM 125kW [l/100km]