Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Starając się 11lpg po trasie, jeżdżenie po Wroclawiu: korki+ butowanie auta 18lpg, latem z klimą 20lpg, autostradą 140-1600: około 13-14 lpg, ponad rok temu
Silnik 325 i X 192KM 141kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 3 E46 Touring 325 i X 192KM 141kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetnie wybiera dziury
Układ elektryczny : Ogrzewanie tylnej szyby, wycieraczka tylnej szyby
BMW nie są przesadnie tanie w utrzymaniu, ale rozumiem że można te auta kochać i wybaczyć im swoje kaprysy. Myślę że hasło reklamowe:"Radość z jazdy" ma jak najbardziej odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Byłem zadowolony, łańcuch rozrządu (nie łańcuszek) dość prosta konstrukcja, bardzo fajny dźwięk, z dołu muł, ale powyżej 3,5 tys obrotów bardzo przyjemnie przyspieszał. Warto dodać do oleju jakiś uszlachetniacz, bo te silniki lubią pić olej.
Miałem automat GM, nie miałem z nim problemów
Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Dziury wybiera wyśmienicie, promień skrętu bardzo mały.
Mój Turas był dość zdrowy, ale np. Jak rozebrałem tylna klapę to widziałem że dość mocno gnije w dziwnych miejscach chociaż z zewnątrz była ok. Podłoga bez rdzy, ale porównując z grupą Vag wypada średnio.
Dobra, auto ma pudełkowaty kształ, nic nie przysłania pola widzenia.
Denerwowało mnie tylko rozmieszczenie przyscikow od szyb i świateł awaryjnych przy lewarku skrzyni biegów. Podobno zrobione tak żeby kierowca miał pod ręką kiedy zmienia bieg, ale ja miałem automat...
Jak to BMW, fajnie ze ma niezależną regulacje temperatury na twarz. Silnik szybko się nagrzewal więc ogrzewanie zaczynało działać ekspresowo.
Mam 178cm i mi to w zupełności wystarczało, ale są ludzie dla których e46 jest ciasne.
210km/h a w aucie cisza
Myslalem że utrzymanie bedzie ciezkie, ale kupiłem zadbany egzemplarz, parę pierdol wymieniłem, ale nie ma co się łudzić, to jest BMW a nie Golf 4
Warto dopłacić i kupić lepszy egzemplarz, chyba że ktoś kupuje po to żeby tylko polatać bokiem.
Czasami coś się zepsuło, ale diagnostyka i naprawa były bardzo łatwe. To w końcu niemiecki wóz.
Nie miałem żadnej poważnej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 325 i X 192KM 141kW [l/100km]

15,7