Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Emil, 12 lat temu
Silnik 328 i 193KM 142kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E46 Touring 328 i 193KM 142kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Właściwie to nie jestem zaskoczony, bo to moje piąte BMW z sześciocylindrowym silnikiem, albo nie! Ciągle jestem zaskoczony :)
Bardzo mi sie podoba to auto. Jedynie co mi przeszkadza, to mała ilość miejsca we wnetrzu w stosunku do wymiarów zewnetrznych.
6 cylindrów - co tu dużo gadać. Dźwięk, kultura pracy, rozwijanie mocy - ideał.
Skrzynia automatyczna produkcji ZF 5HP19 - trwała (oczywiście pod warunkiem regularnej wymiany oleju i filtrów), mocna. Mogłaby działać z większą szybkością, ale kultura przełączania biegów rekompensuje mi to.
Jak to w BMW - REWELACJA! Co prawda posiadam wersję na fabrycznym zawieszeniu i kołach 16\", więc na zakrętach nieco jej brakuje z precyzji aut na M-pakietowym zaw. i 17-19\" kołach, ale za to na naszych drogach nie jest hardcore-owo.
No nie ma się co rozpisywać - mogło być lepiej, ale tragedii nie ma, szczególnie przy PDC.
W każdym aucie tej marki to znak rozpoznawczy. Wszystko jest pod ręką i tam gdzie być powinno.
Klimatrinik działa rewelacyjnie, płynnie zmienia rozkład nawiewów i temperaturę. Nie ma nagłych skoków siły nadmuchu i temp - jak to bywa w japońskich autach. Świetnym dodatkiem w mieście jest automatyczny układ obiegu wewnętrznego.
Miejsca nie jest dużo jak na auto tej klasy. Porównywalnie z Astrą II kombi. Chodzi tu o wnętrze i bagażnik. No i masa własna - tragedia - 1640kg!!! Więcej niż E39 528iA touring!!!
Wyciszenie jest bardzo dobre i przy jeździe miejskiej i na trasie. Można jechać i 240 km/h i swobodnie rozmawiać czy słuchać muzyki.
Po aucie z takim silnikiem, automatem i taką masą nie ma co oczekiwać, że bedzie paliło 10 l/100 km w mieście. Oczywiście przy bardzo delikatnej jeździe można uzyskać 12 l/100 w mieście i 8 l/100 w trasie, ale po co wtedy kupować 2,8??? Realnie: miasto 14,5-15,5 l/100, trasa: 10-11 l/100 oczywiście LPG.
Cena jest odzwierciedleniem jakości.
Jak na wiek i przebieg auta jest ok. Poza \"usterkami\" spowodowanymi stanem naszych dróg, wymienilem czujniki wałków rozrządu i napinacz hydr. łańcucha rozrządu - łączny koszt - 320,- PLN.
Odpukać - nie zdarzyła sie rzadna usterka poważna.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 328 i 193KM 142kW [l/100km]

13,0